Rahapõletajast internetitelefonifirma tuleb börsile

Raivo Sormunen 24. mai 2006, 00:00

Ettevõte on alates loomisest 2001. aastal olunud kahjumis ega näita kasumisse jõudmise märke, kuna kulutab palju raha VoIP-teenuse reklaamile, püüdes sellega meelitada tavatelefoniteenust kasutavaid kliente, kirjutas uudisteagentuur Reuters.

Vonage ei võistle ainult samasugust teenust pakkuvate eBay, Skype'i ja Google'iga, vaid ka telefoni- ja kaabeltelevisioonigigantidega, kes pakuvad internetitelefoni lisateenusena.

"Hetkel on ta püsiv raha kaotaja. Ja kasvav konkurents teeb Vonage'i elu veel raskemaks," ütles VoIP-konsultant Jon Arnold.

Analüütikute arvates võib Vonage lähiaastatel interneti püsiühenduse leviku tõttu küll oma kasutajate arvu suurendada, kuid kaabel- ja telekomikompaniide tulek sellele turule muudab firma elu raskeks.

Skeptikute sõnul tuleb Vonage börsile ainult seetõttu, et on rahanäljas ja keegi pole talle head ülevõtmispakkumist teinud.

Aktsiate hinnavahemikuks on emissioonis määratud 16-18 dollarit ning emissioonimahuks kuni 493 miljonit dollarit (6,0 miljardit krooni). Ettevõtte turuväärtus ulatub hinnavahemiku keskmise hinna põhjal 2,6 miljardi dollarini.

Et aprillis oli Vonage'il 1,6 miljonit klienti, tuleks iga kliendi eest maksta 1600 dollarit. Arvestades, et keskmiselt kogub Vonage iga kliendi kohta kuus 25 dollarit, on tegemist kõrge hinnaga, arutleb uudisteagentuur USA Today.

"IPO õnnestumine on ettevõtte jaoks määrava tähtsuga, kuna ilma selleta poleks tal ligipääsu kapitalile," ütles American Technology Researchi analüütik Albert Lin.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing