Meriliis jagab üle jääva taskuraha õe või vennaga

Triin Rebane 11. august 2006, 00:00

13aastane Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilane Meriliis Parve saab vanematelt kuus 100 krooni, millest pool kulub juuksepaeltele ja -kaunistustele.

Meriliisi igakuised väljaminekud on väikesed. Meelelahutusele ei kulu tal üldse raha, sest ta peab seda liiga kulukaks. Kinos pole ta juba aasta aega käinud, seda just kõrge piletihinna tõttu.

Tütarlaps eelistab süüa kodus, seega ei kulu tal ka söögi-joogi peale raha. Vaid kord kuus käib ta kohvikus, kus kulub keskmiselt 30 krooni.

Tühja-tähja peale Meriliis raha ei kuluta. Ta katsub iga kuu veidi raha kõrvale panna või annab selle oma õele või vennale. "Kui mul on raha pisut üle ja õde-vend küsivad, siis ikka annan neile," selgitab neiu.

Kooli kõrvalt ta tööd ei tee, kuid üritab suviti pisut taskuraha teenida. Viimati töötas Meriliis vanalinnas muuseumis piletimüüjana ning teenis 600 krooni kuus. Teenitud raha kulus peamiselt riietele ja muu sellise ostmisele.

Meriliisi hobiks on showtants, kus käimiseks kasutab ta linnatransporti. Trenni- ja transpordiraha annavad vanemad talle iga kuu eraldi.

Ka koolisöögi ning kosmeetika eest ei pea Meriliis ise maksma. Koolisöök on tasuta ning kosmeetikat ostab või tellib ema.

Meriliis eelistab maksta sularahas, kuna tegemist on väikeste summadega. Pangakaardi järele ei tunne ta kuigi suurt vajadust. "Sularahaga arveldamine tundub mulle lihtsam ja käepärasem," selgitab Meriliis.

Ta peab end säästvaks inimeseks ning üritab võimaluse korral raha kokku hoida.

Pole mõtet kulutada üüratult suuri summasid, kui kuu aega hiljem saad selle sama asja poole odavamalt, on neiu seisukohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing