Turismiuudised

Indrek Kald 11. august 2006, 00:00

Horizon Travelil ilmus uus reisikataloog, kus traditsiooniliste sihtkohade kõrvale on lisandunud rühmareisid Vietnami, Gambiasse ja Kuubale.

Esimesed grupid Kuubale ja Gambiasse väljuvad oktoobris. Gambia on Eesti turismimaastikul uus sihtkoht. Väike Lääne-Aafrika riik, mis paikneb kiiluna Senegali vahel, on teinud turismindusse suuri investeeringuid.

Viimase kümne aasta jooksul on see maa tänu soojale kliimale ning heale turismiinfrastruktuurile muutunud populaarseks talvesihtkohaks nii skandinaavlaste kui ka sakslaste seas.

Jaanuaris alustab Horizon Travel Vietnami rühmareisidega. Põnev ajalugu, erinev kultuur ning imeilus loodus on aga selle Kagu-Aasia riigi suur potentsiaal. Lisaks on Horizon Traveli sihtkohade valikusse lisandumas kultuurireisid Indiasse, Argentinasse ja uudsena ka Usbekistani. Kokku on Horizon Travelil talvehooajal 12 sihtkohta, neist viis uued.

Eile alanud Air France-KLMi sooduskampaania raames müüakse miljon lennupiletit 33 sihtkohta üle maailma. Nii maksab pilet Tallinnast Amsterdami ja tagasi koos maksudega 3150 kr, Kairosse 7585 kr, New Yorki 7575 kr, Dubaisse 8515 kr, Singapuri 11 225 kr, Nairobi 12 960 kr.

Pileteid saab broneerida 4. septembrini, lennata tuleb 17. augusti ja järgmise aasta 31. märtsi vahelisel perioodil. Broneerida saab kas veebilehel www.estonia.klm.com või reisibüroodes. Air France-KLM lendab kord päevas Tallinnast Amsterdami.

Mulluse kampaania ajal pani ettevõte müüki 500 000 lennupiletit. Air France-KLM veab aastas üle 65 miljoni reisija. Ühisettevõttel on üle 550 lennuki, mis teevad igapäevaselt 2200 lendu 225 sihtkohta.

Internetis tegutsev Eesti reisibüroo Bookinghouse.net uuendas lennubroneerimissüsteemi, see pakub nüüd rohkem valikuid ja on kiirem. Samuti saab nüüd ostude eest tasuda lisaks internetipangale ka krediitkaardiga.

Bookinghouse.net hakkas pakkuma ka noorukitele (vanuses 12-24 aastat) mõeldud lennupileteid, mis kehtivad tavalisest kauem ja on paindlikumate muutmis- ja tühistamistingimustega.

Bookinghouse.net-i teatel on populaarseimad sihtkohad, mille kohta nende veebilehelt infot otsitakse, Bangkok, Malaga, Genf, Rooma ja Pariis. Bookinghouse.net on Eestis tegutsevatest reisibüroodest ainus, mis ei oma ühtegi traditsioonilist kontorit, vaid kogu müük toimub interneti vahendusel.

Odavlennufirma Ryanair keskmine lennupileti hind koos pagasimaksuga oli tänavu teises kvartalis 45,95 eurot ehk 719 krooni.

Keskmine piletihind kasvas 13 protsenti. Samas suurenesid odavlennufirma tulud lisateenustest, nagu autorent ja müük, lennuki pardal ligi kolmandiku võrra.

Lisatulu teeniti ka tänavu märtsis sisse viidud pagasimaksust, mida on septembris kavas tõsta.

Ryanairi reisijate arv kasvas aprillist juunini ehk teises kvartalis veerandi võrra, ulatudes 10,7 miljoni reisijani. Euroopa suurim odavlennufirma teenis sel perioodil kasumit 1,8 miljardit krooni.

Ryanair Tallinna ei lenda, kuigi tema tulekust on räägitud ammu. Lähimad Ryanairi sihtkohad on Riia ja Tampere.

Indoneesia viisat saab nüüd vormistada ka riiki saabumisel. Piiril viisa väljaandmine on lihtne toiming - suuremahulisi ankeete pole vaja täita, maksta tuleb teenustasu ning tempel lüüakse passi n-ö elava järjekorra alusel.

Piiril vormistatav viisa maksab kuni seitsmepäevase reisi puhul 15 USA dollarit ja kuni 30päevase reisi korral 30 dollarit (vastavalt ca 183 kr ja 366 kr).

Viisa saab piirilt 17 Indoneesia lennujaamas ja 17 sadamas. Kes soovib vältida võimalikke järjekordi piiril, saab viisat taotleda ka senisel viisil saatkonnas, seda nii Helsingis kui ka Indoneesia lähiriikides asuvates saatkondades.

Mullu külastas maailma suurimat islamimaad Indoneesiat viis miljonit välisturisti, sealhulgas 7400 soomlast ja 25 000 rootslast. Eestlaste külastuste kohta statistika puudub. Küll müüvad Eesti reisifirmad pakette Indoneesias asuvale Bali puhkusesaarele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing