Lasnamäe paekarjääri konkursile jäi alles vaid kaks pakkujat

31. august 2006, 12:37

Lasnamäe paekarjääri ala korrastaja ja hoonestaja leidmiseks välja kuulutatud konkursile laekunud kolmest pakkumisest ja sõelale vaid kaks.

Tallinna linnavalitsuse teatel ei vastanud üks esitatud pakkumine konkursi tingimustele ja langes välja.

'Sõelale jäänud kahe pakkujaga alustab konkursikomisjon eelläbirääkimisi, mille tulemusena selgub parima lõpliku pakkumise tegija,' ütles abilinnapea Taavi Aas.
Abilinnapea sõnul võib esitatud eskiislahenduste sisukust arvestades konkursi igati õnnestunuks lugeda.
Tulenevalt linnavolikogu määrusest 'Tallinna linna omandis olevatele kinnistutele hoonestusõiguse seadmise kord' ei ole võimalik pakkumise esitanute nimesid enne eelläbirääkimiste lõppu avaldada.

Samas on OÜ Primos esitanud Tallinna Halduskohtule kaebuse, milles taotles Lasnamäe endise paekarjääri alale hoonestusõiguse seadmiseks eelläbirääkimistega pakkumise korraldamise tühistamist, väites, et pakkujatele on esitatud põhjendamatud nõudmised. Kohus seadist tõkendi ja enne kui seda pole maha võetud ei saa linn sõlmida parima pakkujaga lepingut sõlmida ja võitjat välja kuulutada.

Alale hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on kujundada endisest paekarjäärist heakorrastatud atraktiivne puhkeala. Hoonestusõiguse omandaja peab Pae puhkeala kompleksselt heakorrastama, endise paekarjääri puhastama ning kinnistule infrastruktuuri ning muud vajalikud ehitised rajama. Vastutasuks saab hoonestaja võimaluse osale alast korterelamud rajada.
'Elanike arvult Tartuga võrreldaval Lasnamäel puudub teiste linnade ja ka teiste Talinna linnaosadega võrreldav oma puhkeala,' nentis Aas. 'Nagu näiteks on Tartus Toomemägi või Nõmmel Glehni park või Viljandis lossimäed.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing