PM: Murru vangla asejuht sai kahtlustuse kuriteos

13. september 2006, 08:13

Kaitsepolitsei tunnistas eile ametiseisundi kuritarvitamises kahtlustatavaks Murru vangla endise asejuhi Gunnar Bergvaldi.

Bergvaldi seostatakse vanglas korralageduse ja kriminaalidest autoriteetide soosimisega, kirjutab Postimees.

Postimehel ei õnnestunud eile õhtul Bergvaldi kuriteos kahtlustatavaks tunnistamise osas kommentaare saada ei kaitsepolitseist (kapo) ega Põhja ringkonnaprokuratuurist.

Küll aga tunnistas seda Murru vangla asedirektori kohalt Harku vanglasse samale ametikohale kolitud Bergvald.

'Jah, mind kuulati täna üle,' ütles Bergvald eile õhtul Postimehele. 'Jah, mind tunnistati karistusseadustiku ühe paragrahvi järgi kahtlustatavaks ja nüüd ootan, mis edasi saama hakkab, sest see oli esimene kord, kui minult üldse midagi küsiti.'

Siiski ei soovinud Bergvald täpsustada, mis teemal kapo uurijad talle küsimusi esitasid ja millises kuriteos teda kahtlustatakse. 'Laseks nüüd natukene aega mööda minna,' lisas ta.

Kahtlustuse esitamiseni viinud vanglaskandaal puhkes eelmise nädala alguses, kui riigi suurimas, Murru vanglas viidi läbi üllatusläbiotsimine.

Selle käigus avastasid kapo, keskkriminaalpolitsei, Põhja politseiprefektuuri ja vanglate eriüksuse ametnikud suurel hulgal vangidele keelatud asju – mobiiltelefone, süstlaid, tera- ja lõikeriistu ja muid esemeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing