Ansip ründas Äriplaanil Savisaare lubadust

20. september 2006, 10:56

Edgar Savisaare lubadus nelja aasta pärast
keskmine palk tõsta 25 000 kroonini kuus "meenutab mulle janti, kus vale muutub
rakendusteaduseks," lausus peaminister Andrus Ansip äsja Äripäeva
majanduskonverentsil Äriplaan.

"Kui nelja aasta pärast lubaks Savisaar, et saame Kuule lennata ja lisatasu eest ka tagasi, arutletakse tõsimeeli ka selle üle," lisas Ansip.

25 000 kroonine kuupalk nelja aasta pärast tähendaks Eesti majanduse surma, lausus Ansip. Peaminister ei saa enda sõnul aru Keskerakonna järsust prognoosimuutumist aru. "Kuu aega tagasi lepiti Rahvaliiduga kokku märksa tagasihoidlikemas numbrites".

Ansip meenutas jälle, et pikem eesmärk on jõuda 15 aasta jooksul Euroopa viie kõige jõukama riigi hulka.
"See ei ole võimatu!" ütles Ansip. "Eesti majandus kasvab aastas 8%, Euroopas keskmiselt 2,5%".
SKT inimese kohta peaks olema 125% Euroopa liidu keskmisest, sel juhul peakski Eesti viie parema seas olema.
See tähendaks inimeste jaoks kõrgemat keskmist palka. "15 aasta pärast võiks Eesti keskmine palk olla 40 000 krooni kuus, pension 12 000," märkis Ansip.


Ansip tõi teemaks ka Savisaare lubaduse nelja aasta pärast keskmine palk tõsta 25 000 kroonini kuus. "See meenutab mulle janti, kus vale muutub rakendusteaduseks". "


Ansip rõhutas, et maksusüsteemis ei tohiks kindlasti muutusi teha. "On parem kui inimestele jääb rohkem raha kätte".
Ansip tõstatas ka stabilisatsioonireservi teema. "Meie stabilisatsiooni reserv ei ole rahva hulgas eriti populaarne. Kuid tulevikus võiks stabilisatsiooni reservi vahendeid kasutada pensionide maksmiseks. Sel juhul oleks uur osa meie rahvast huvitatud, et stabilisatsioonireserv oleks võimalikult suur," rääkis Ansip. "Ülimalt vajalik on suurendada rahva usaldust selle fondi suhtes suurendada".

Ansip tõi välja, et majanduslikku edu vastandatakse meedias tihti inimeste õnnetundele. Lehtedest võib lugeda, et ärimehed ei tee inimestele head. "Mina nii ei arva," märkis Ansip. Peaminister ütles, et tema arvates on meie ettevõtjad aatelised ja ta ei vastandaks majanduslikku edu ei inimeste õnnetundele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing