Käo: Savisaar on ohtlik majandusele

20. september 2006, 14:06

NG Investeeringute juhatuse esimees Jüri
Käo ütles Äripäeva majanduskonverentsil Äriplaan, et ohud majanduses on
majandusministri Edgar Savisaare käitumine ja avaliku sektori palkade liigne
tõstmine.

Järgmise aasta perspektiivsemate investeerimisvaldkondade kohta ütles Käo, et praegu arenevad kõik valdkonnad. Käo toonitas, et oluline on arendada just tootlikkust: "Kui pead kingavabrikut, siis pole mõtet kinnisvara selle kõrval arendama hakata. Eesti on kehvas olukorras oma tootlikkuse seisukohalt. Parem ostke tootmisliin, mitte maju kesklinnas - seeläbi aitate kaasa tööturule!".

Töötajate sissetoomisse suhtub Käo enda sõnul tolerantselt. "Turismiviisa idee on päris huvitav. Kitsa ala spetsialiste võiks küll sisse tuua," leidis Käo. "Samas seda peab küll ütlema, et käsitöö läheb Aasiasse ja Indiasse ära. Sel juhul pigem juba kinnisvara".

Küsimusele, mis on ohud Eesti maastikul vastas Käo: "Savisaar kindlasti. Poliitiline risk äris on tema puhul suur". Teise ohuna tõi Käo välja seda, et avaliku sektori palgad tirivad üldiselt palku üles. "Erasektorist minnakse tööle riigitööle, sest seal on paremad garantiid ja palgatingimused. Erasektor longib palga suhtes taga," rääkis Käo.

Käo toetanud erakondi eelkõige maailmavaatest lähtuvalt. Käo möönis, et vahel on see äritegemist seganud. "Kõiki erakondi pole mõtete toetada. Erakonda pole mõtet astuda, et püstitada Kalevipoega Eesti lahel," ütles Käo. "Ka Venemaal on täpselt nii, et äri tegemiseks tuleb poliitilise eliidiga heades suhetes olla".
Käo ütles, et ettevõtjad, kes toetavad kõiki erakondi, teevad vahel lühinägelikke otsuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 14:03
Otsi:

Ava täpsem otsing