Mariliis Pinn • 31. oktoober 2006 kell 15:15

Nõuanded naisjuhtidele, kuidas jõuda tippu

CareerJournal.com küsis nõuandjatelt, mida nad soovitavad teha naistel, kes tahavad saada tippjuhtideks, kuid näevad, et sageli saavad sama kogemusega mehed ihaldatud ameti.

1. Enese kuuldavaks tegemine

Naistele võib valmistada raskusi koosolekutel enese kuuldavaks tegemine ja korralduste jagamine. Meeskolleegid segavad sageli üksteise jutu vahele, mis võib naiste arust ebaviisakas olla.

Nõustajad soovitavad algselt kasutada meeste vahelesegamise taktikat ja hiljem kehtestada reegel, et üksteise jutule ei tohi vahele segada.

Teine võimalus tähelepanu saavutamiseks on püsti seista või sirgelt istuda ning kätega žestikuleerida tehes ennast võimalikult suureks.

Ka peenikesel häälel kiiresti räägutu jääb sageli tähelepanuta. Aitab kui rääkida aeglasemalt ja madalama häälega, näiteks kooris laulaksid soprani asemel alti.

2. Rolli vääriline käitumine ja väljanägemine

Juhtide käitumismaneer peab vastu pidama pingele, välimus peab alati rahulikuks jääma isegi kui sisemuses keeb.

Nihelemine, sõrmede trummeldamine ja muu närviline käitumine kahandab isiku autoriteeti.

Sellisest harjumusest aitab vabaneda väike meeldetuletaja, näiteks kella nn valel randmel kandmine.

Ka aitab riietumine, kanna seda, mida kannavad tippjuhid. Rohkem tumedaid kostüüme ja vähem säravaid ehteid ning moeka käekoti asemele midagi portfellisarnast.

3. Üldpildile keskendumine

Mõned naised keskenduvad liigset töö tegemisele ja unustavad üldise pildi, mis on juhi töö tähtis osa.

Aitab sõbra usaldusväärse töökaaslase värbamine, kes tuletab aegajalt meelde mitte detailidesse uppuda.Mõned naised unustavad piiri, kus lõppeb tema töö ja algavad teiste ülesanded. Tippjuhi töö on teistele ülessandid jagada ja delegeerimine, mitte teiste töö ära tegemine ja liigne abistamine.

Hetkel kuum