Kuressaare Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Mart Vares saab vanematelt iga kuu kindlalt 200 krooni.
Lisaks taskurahale saab Mart vanematelt ka lisaraha väiksemate summade kaupa vastavalt vajadusele.
Noormees eelistab hoida raha pangakontol ja maksta kaardiga. "Kaarti on lihtsam kaasas vedada," selgitab Mart. Kui on kiiresti raha vaja, saab ta sularaha.
Mardi taskurahast kulub 150 krooni söögile. Ülejäänud raha kulub telefoniarvete tasumiseks või kulub niisama. Näiteks tarbeesemele või tasub kellelegi võla. Lisaraha saab ta koolisöögi jaoks 500 krooni kuus. Soojade ilmadega eelistab ta vahetunnil käia poes, talvel sööb ta kooli sööklas.
Telefoniarved maksavad 150 krooni ulatuses vanemad. Tavaliselt suudab ta limiidist kinni hoida, kuid vahel mitte. Siis tuleb tal oma taskurahast telefoniga lobisemine hüvitada.
Transpordile raha ei kulu. "Isa viib autoga või siis liigun kondimootoriga," selgitab Mart. Samuti ei tule Mardil oma taskurahast riideid osta, seda teevad vanemad või vanaema. "Mina valin välja, nemad maksavad," lausub Mart.
Seotud lood
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Enimloetud
4
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Hetkel kuum
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Tagasi Äripäeva esilehele