Lennumehhaanikud: nõuame põhipalga tõusu

18. detsember 2006, 14:59

AS Air Maintance Estonia lennumehaanikud on
nüüdseks streigi lõpetanud ning igapäevane töö on taastatud. Hoiatusstreigiga
saavutasid nad enda sõnul soovitud eesmärgi.

"Praeguseks on streik läbi. Kuna tegemist oli hoiatusstreigiga, siis võitsime tööandja ja avalikkuse tähelepanu, mis oli ka hoiatusstreigi põhieesmärk," kommenteeris Toomas Sarapuu, transpordi ametiühingu Põhja-Eesti koordinaator.

Transpordi ametiühingusse kuuluvad lennumehhaanikud nõudsid oma tööandjalt AS Air Maintance Estonia algselt palgatõusu 40 - 50 protsenti, kuid nüüd oleksid töötajad rahul, kui palk 30 protsentigi tõuseks. "Tööandja soovib uut süsteemi, kus osadel ei tõuse palk üldse. Soovitakse jätta palgad lisatasude ja boonuste peale. Tegemist oleks sel juhul justkui tulemuspalgaga ning tööandja saab oma äranägemise järgi preemiaid ja boonuseid jagada. Meie eesmärk on aga põhipalka kasvatada," märkis Sarapuu.

Kui tööandja ettepanekud ei rahulda töötajaid, siis on nad võimelised korraldama ka palju laiaulatuslikuma streigi. "Annaks jumal, et ei peaks midagi säärast tegema. Kuid kuna töö seisma panemine on meie kõige võimsam vahend, siis kui midagi ei muutu, ega meie siis ka oma nõudmistest ei loobu," lisas Sarapuu ning ütles, et enam ei olda nõus aasta aega läbirääkimiste tulemusi ootama. " Jaanuaris võiksid asjad selgineda."

Lennumehaanikute streiki toetasid ka Estonian Airi klienditeenindajad, kes oma streigi ajal tunnetasid omakorda lennumehhaanikute toetust.

Streigi ajal tuli kohapeale ka Estonian Airi lennutehnika direktor ning ASi Air Maintance Estonia tegevjuht ja juhatuse liige Rait Kalda, kes suhtles meelsasti pressiga, kuid mitte streikijatega, kes ometigi olid seda ka kirjalikult korduvalt palunud. "Täna hommikul tegi tööandja palvel üllatusvisiidi ka riiklik lepitaja Henn Pärn, kes lubas omalt poolt meile jaanuaris lepingu sõlmimisel abiks olla," märkis Sarapuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2006, 17:06
Otsi:

Ava täpsem otsing