Airi Ilisson-Cruz • 18. detsember 2006 kell 22:00

ML Arvutid kolib tootmise Tondilt Ülemiste Citysse

"Suurt raketiteadust siin küll taga ei ole. Kolimisteema on olnud kolm aastat üleval, sest oleme oma praegustest pindadest välja kasvanud," põhjendas ML Arvutite juhatuse esimees Mait Rahi peatset lahkumist Tondi ärikeskusest.

Tema sõnul on arvutitootjale oluline, et ruumid paiknevad esimesel korrusel. Viiendiku võrra senisest suuremal, 1800 ruutmeetri suurusele pinnale tulevad arvutite koostetsehh, ladu, hoolduse ja remondi osakond ning ettevõtte juhtkond.

ML Arvutites töötab 62 inimest, mullune käive oli 309 miljonit krooni. "Ehituskulude kohta tuleb küsida Ülemiste Citylt, meie hakkame maksma igakuist renti," lisas Rahi.

Ülemiste City juhatuse esimees Gunnar Kobin ei soovinud lepingu konfidentsiaalsusele viidates investeeringutest rääkida. Ta sõnas, et ML Arvutid on esimene pääsuke kõrgtehnoloogiliste tootmisettevõtete seas, kes tulevad innovatsioonilinnakusse.

"Meie fookus on praegu suunatud büroode ja infrastruktuuri rajamisele, kuid paralleelselt peame läbirääkimisi ML Arvutite taoliste eesrindlike tootmisettevõtetega ja mitte ainult elektroonikavaldkonnas," märkis Kobin.

Äripäeva arvutitootjate viimase edetabeli võitja, ASi Ordi juhataja Sulev Sisask hindas, et linnaku asukoht on hea ja võimalus rentida just arvutitootmiseks ehitatavaid ruume on hea mõte.

Sisask ei välistanud, et ka Tallinnas ja Tartus arvuteid tootev Ordi lähitulevikus kolima hakkab. "Laieneme igal aastal ja ruumipuudus on kindlasti tõsine probleem, kui turul läheb hästi," sõnas ta.

Kui ML Arvutite ruumid valmivad suveks, siis ehitusmöll Tallinna lennujaama naabrusesse rajatavas linnakus käib juba praegu täie hooga.

Autor: Airi Ilisson

Hetkel kuum