Mariliis Pinn • 19. detsember 2006 kell 6:52

Eile õhtul suri Tom Jerry looja Joseph Barbera

Eile suri loomulikel põhjustel 95aastasena kuulus USA animaator Joseph Barbera. Surmahetkel viibis tema kõrval abikaasa Sheila, kirjutas BBC.

Barbera koos 2001. aastal surnud partneri William Hanna'ga lõid MGM stuudiotes maailmakuulsa multikaseeria Tom Jerry, mille eest said nad seitse Oscari auhinda. 1996. aastal andis Academy of Television Arts and Sciences in LA talle ka elutöö auhinna.

1957. aastal lõid nad MGM-ist lahku ja asutasid Hanna-Barbera stuudio, millelt pärinevad sellised hittsarjad nagu Flintstones, Yogi Bear, Scooby-Doo, Jetsons ja Huckleberry Hound.

"Joe elab edasi oma kangelastes," ütles Warner Brothers juhatuse esimees Barry Meyer. "Koos William Hanna'ga loodud tegelaskujud pole mitte ainult multikastaarid, vaid üks armastatumaid osasid Ameerika popkultuurist," lisas ta.

Barbera kasvas üles Brooklynis, kus ta alustas ka oma pankuri karjääri. Kuid üsna pea avaldati ta joonistused mehe Collieri ajakirjas, see oli läbimurre, mis viis ta multifilmide juurde.

Ta kohtus William Hannaga Metro-Goldwyn-Mayeri stuudios 1937. aastal ja nende koostöö sai alguse multifilmist "Puss Gets the Boot", kust pärinevadki kass Tom ja hiir Jerry.

Hetkel kuum