Agnes Ojala • 2. veebruar 2007 kell 12:23

Peterburi ametnikud: Stockmannil puudub ehitusluba

Venemaa uus ehitusjärelevalve amet süüdistab Soome jaekaubandusettevõtet Stockmann Peterburi kaubamaja ehitusel "seaduse rängas rikkumises".

Ametnike sõnul ei ole Stockmannil eeltööde tegemiseks ega ehituseks vajalikku luba ja firma pole inspektsioonile detailplaneeringut esitanud, kirjutas Soome päevaleht Helsingin Sanomat.

"Tegemata on nii nõutavad inseneritehnilised ja pinnaseuuringud kui ka keskkonna mõjude hindamine. Lisaks oleks firma pidanud meid ehitustegevuse algusest teavitama vähemalt nädal enne tööde algust," ütles järelevalveameti asejuht Pavel Lipski.

Stockmann kavatseb ehitada kaubamaja Peterburi magusaimasse paika Nevski prospektile. Pinda oleks kaubamajas kokku 50 000 ruutmeetrit ja maja peaks valmima järgmise aasta lõpuks. Investeeringu suurus on umbes 120 miljonit eurot (1,9 miljardit krooni).

Tegelik ehitustöö ei ole veel alanud. Seni on lammutatud kaks vana ehitist ja Stockmann on lubanud uue hoone fassaadi teha samasuguse, nagu see varem oli.

Nüüd aga võib järelevalveamet Stockmannile karistuseks määrata suure trahvi või peatada alustatud tööd 90 päevaks.

Stockmanni esindajate sõnul on firma kõiki reegleid järginud. "Järelevalveameti süüdistusteel ei ole alust. Nad pole mõnd luba näinud ja süüdistavad kohe, et meil seda ei olegi," ütles Stockmanni arendusjuht Jussi Kuutsa.

Stockmann on tööde alustamiseks kasutanud 1999. aastal kinnitatud ehitusluba, mille koostas kinnistu endine omanik. Lipski sõnul aga ei kehti need dokumendid enam.

Kuutsa kahtlustab, et uus amet tahab lihtsalt oma tegutsemise algfaasis karmi nägu teha. "Usume, et saame nendega veel hästi koostööd teha. Ehitusloa viime ametile juba homme."

Uue kaubamaja ehitustööde algus on planeeritud veebruari lõppu või märtsi algusesse.

Hetkel kuum