2. veebruar 2007 kell 12:49

Tony Blairi süüdistatakse tiitlite eest raha küsimises

Suurbritannia peaminister Tony Blair eitas täna kuuldusi nagu oleks ta olnud töölt eemal aadlitiitlite eest raha võtmise süüdistuste pärast.

Väidetavalt saavad Tony Blairi linnakadeemiate eraannetajad vastutasuks võimaluse omandada Teie Kõrgeaususe tiitli või lorditiitli, kirjutas Sunday Times. Selleks pidid annetajad sponsoreerima koole, paljastas programmi vanemkonsultant Des Smith.

Smith rääkis, et kui akadeemiat toetati piisava summaga võidi vastutasuks saada isegi rüütlitiitel. Smithi paljastused ilmusid eilses Sunday Times'is.

Blair hoiatas valijaid mitte uskumast kõike, mida on kirjutatud juurdluse kohta. Ta märkis, et on vajalik oodata juurdluse lõpuni, kirjutas metro.co.uk.

Küsimusele, kas juurdluse pinge võib sundida teda kabinetist lahkuma ütles Blair: "Te peate mind veel mõnda aega taluma."

Intervjuus BBC raadio 4-le ütles ta, et peab end ausaks meheks.

Seos tiitlite jagamise ja annetuste vahel on väidetavalt eksisteerinud pärast programmi asutamisest 2001.aastal. Blairi plaan tähendas 200 akadeemia loomist, mida pidid toetama erasponsorid. Kuus koolide suuremat sponsorit on saanud endale juba tiitli.

Hetkel kuum