TTÜ patendiportfell täienes

Mart Enn Koppel 19. märts 2007, 00:00

Tallinna Tehnikaülikool sai veebruaris kahe uue patendi võrra rikkamaks - patenteeriti uus südamerütmur ja vahelduvvoolu-alalisvoolu muundur.

TTÜ teadlased Mart Min, Andres Kink, Raul Land ja Toomas Parve leiutasid uudse meetodi bioimpedantsi mõõtmiseks. Bioimpedantsi ehk kudede ja organite elektrilise takistuse mõõtmine võimaldab hinnata koe või organi seisukorda. Leiutis sobib kasutamiseks südame- ja ajurütmurites ning muudes inimese kehasse paigutatavates seadmetes, kus kriitilise tähtsusega on madal energiatarve ning töökindlus. Võrreldes konkureerivate lahendustega on leiutis väiksema energiatarbega, lihtsam ja hea mõõtetäpsusega.

Leiutisele on välja antud Eesti patent nr 4767. TTÜ on selle kaitseks esitanud Euroopa ja USA patenditaotluse.

TTÜ energeetika teaduskonna teadlased Kuno Janson, Jaan Järvik ja Jevgeni Šklovski leiutasid uudse vahelduvvoolu-alalisvoolu muunduri, mis sobib kasutamiseks näiteks keevitusseadmetes. Kui tavapäraselt on keevitusseadmetel omadus vooluvõrku lülitatuna rikkuda võrguvoolu kuju ja kvaliteeti, siis uus leiutis võimaldab voolukõverat alternatiivsete lahendustega võrreldes parandada.

Leiutisele on välja antud Eesti patent nr 4791. TTÜ on sama leiutise kaitseks esitanud ka rahvusvahelise patenditaotluse, mille alusel kavas saada kaitse enam kui 130 riigis. TTÜ töötab keevitusaparaati välja EASi rahastamisel ja koostöös Eesti ettevõttega FABEC Elektroonika OÜ.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing