Margus Kohava lahkus edukalt startinud tselluloositehase juhi kohalt

Piret Reiljan 20. märts 2007, 00:00

"Tegelikult oli möödunud reede ametlikult tehase juhina minu viimane tööpäev," ütles Estonian Celli puitmassitehase tootmise tegevjuhina käima tõmmanud Margus Kohava, kes viibis eile perega suusapuhkusel. Lahkumisotsus tuli Kohava sõnul sada protsenti tema enda initsiatiivil. Ühe põhjusena tõi mees välja, et ei jõudnud iga päev Tallinnast Kundasse tööle sõita.

"Jätkan väiksema koormusega tehase juhatusele nõu andmist, kuni nad minu panust vajavad, ja ilmselt vajavad nad seda veel pikka aega," märkis ta. Edasiste plaanide kohta ei osanud Kohava veel midagi öelda, praegu võttis ta aja maha.

Estonian Celli käivitusaasta majandustulemustega jäi Kohava rahule ja teatas, et suuri probleeme pole tehasel ette tulnud. "Alustava tootmise puhul on normaalne, et jooksvaid probleeme tuleb lahendada," sõnas ta.

Tehasele uue juhi leidmiseks otsingud käivad. "Kandidaate on olnud, kuid kedagi välja valitud meil ei ole. Sisuliselt muutus nüüd konkurss ka avalikuks," ütles Estonian Celli juhatuse liige Riia Ratnik, kes iseloomustas Kohavat kui väga jõulist, kuid demokraatlikku juhti.

Tehase käive oli eelmisel aastal 324 miljonit krooni ja toodeti üle 67 371 tonni puitmassi. "Ületasime planeeritud toodangumahtu kahe protsendiga," ütles Ratnik. Peamiselt suundub Kundas toodetud puitmass Prantsusmaale, Itaaliasse ja Hollandisse.

Selleks aastaks - esimeseks täisaastaks - prognoosib Ratnik toodangu kahekordistumist. "Praegu on meil käimas tootmise ja kulude opereerimine. Lisaks otsime lahendust, kuidas meie tootmisest tekkivat biomuda enda kasuks tööle panna, sellest saaks teha biokütust," lisas ta.

Äripäev kirjutas oktoobris, et tehase tootmiskulud on kujunenud plaanitust oluliselt suuremaks, mistõttu Eesti suuruselt teise välisinvesteeringu kasumlikkus on praeguse hinnataseme juures küsitav.

"Oleme kehvemas olukorras, kui äriplaan ette nägi, aga me pole kehvemas olukorras kui meie konkurendid," ütles Kohava toona Äripäevale.

Tehas alustas proovitootmist märtsis 2006, ametlik ülevõtmine ehitajalt toimus septembris 2006. Tehases töötab 87 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing