Ehkki ilmselt on veel liiga vara rääkida plussidest ja miinustest Tallinna börsi liitumisel maailma ühe juhtiva börsioperaatoriga, on OMXi ülevõtmine Nasdaqi poolt järjekordseks tunnistuseks selle kohta, et finantsturgudest on saanud kuum kaup ja börsiaktsiad on populaarsed.
XXI sajand tõi endaga kaasa varem mittetulundusühingutena tegutsenud börside muutumise tulutoovateks börsiettevõteteks ning seejärel hakkas kohe börside üleüldine konsolideerumise. Nii juhtus ka Tallinna börsiga, mille kohe pärast muutumist kasumit taotlevaks ettevõtteks 2001. aastal võttis üle Helsingi börs. Üks esimesi agressiivseid laienejaid oligi Rootsi tulevikutehingute börs OM AB, mis 1998. aastal ostis ära Stockholmi börsi ning 2003. aastal Helsingi börsi. Peagi üritas vahepeal OMXiks muutunud börsioperaator üle võtta ka Londoni börsi, kuid ebaõnnestunult. Sama ebaõnnestunult on püüdnud Londoni börsi üle võtta ka Nasdaq, mis nüüdseks on sellest ilmselt mõneks ajaks loobunud.
Võitlus börside pärast on globaalne. Lahing käib ka USA vanima tulevikutehingute börsi, Chicago Board of Trade'i pärast. Värskest ajakirjast Economist võib lugeda, et globaalsed kapitaliturud on viimase kümne aastaga kasvanud kaks korda kiiremini kui globaalne SKP. Seetõttu on ka mõistetav, et finantsturgudest on saanud kuum kaup ning muuhulgas on atraktiivsed ka Läänemere regiooni börsid.
Pikemas perspektiivis võib Tallinna börsi saamine Nasdaqi tütretütreks tähendada seda, et meie investoritel on veidi lihtsam (loe odavam) osta Nasdaqil noteeritud väärtpabereid ja USA investorid saavad teada veidi rohkem meie aktsiate kohta.