Toomas Peek kulutas 20 miljonit dividenditulu Monteray Holdingsilt laeva ja majade peale

Anne Oja 01. juuni 2007, 00:00

"Ostsin laeva ja ehitan Soomes," kommenteeris tänase Tele2 eelkäija Q GSMi asutaja Peek. "Lastele olen ka igaühele elamise soetanud."

Mullu maksis investeerimisfirma Monteray Holdings oma ainuomanikule ja juhatuse esimehele Toomas Peegile 24 miljonit krooni dividende. Enne seda määrati dividendideks 20,1 miljonit ning 15,13 miljonit krooni.

Samas oli mullu maksuameti kinnitusel Monteray Holdingsil 25 miljonit krooni maksuvõlga (13 miljonit otsest võlga koos intressidega), mille Peek kohtus vaidlustas. Umbes kuu aega tagasi toimus Peegi ja tema kunagiste äripartnerite maksuvaidluses läbimurre.

Ringkonnakohus otsustas, et endine rahandusminister ja praegune kinnisvaraärimees Tõnis Palts saab tagasi 12,1 miljonit krooni, mille maksuamet temalt 2005. aastal maksuvõlana sisse nõudis.

Palts ja Peek tegid kopsakad maksunõuded põhjustanud tehingud 1999. aastal. Ehkki Peegi sõnul ei kavatsetud maksudest kõrvale hiilida, pidi oma nime kohtus pikalt kaitsma.

"Ma olen praegu väga õnnelik, et ringkonnakohus selle otsuse tegi," märkis Peek.

Peek kulutab palju raha kõigele, mis on merendusega seotud, näiteks tema nimel olevate laevade hooldamisele, aga ka antiigile ning heategevatele projektidele.

Lisaks sellele kogub Peek vanu raamatuid. "Ostan väga palju vanu raamatuid, aga ka uutele raamatutele kulutan palju," rääkis Peek. Kõik antiikasjad, nagu mööbel, ankrud ja mitmesugused sisustusdetailid, on renoveeritud ja elavad Peegi juures uut elu.

Varem on Äripäev kirjutanud, et lõviosa Monteray Holdingsi tulust pärineb maksuvabas piirkonnas registreeritud tütarettevõttest, mille Peek omandas vahetult enne oma osaluse müüki tänases Tele2s.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing