Mida teed Sina sellel suvel?

Joonatan Allandi 15. juuni 2007, 00:00

Kindlasti oled sa mõelnud lisataskuraha teenimise peale ja samas soovinud häid rannailmasid. Pannud paar raamatut kõrvale, hellitades lootusi jõuda nende lugemiseni töötamise ja päevitamise kõrvalt. Vahest oled ka puhkuse ajal sootuks keskkooli lõpetamisega hõivatud. Igatahes peaksid mingidki ideed aasta kolme higiseima kuu sisustamiseks olema juba võrsunud.

Tasakaal võiks aga säilida. Kooli ajal laveerime kohustuste ja huvide vahel, täidame võimete piires haridusministeeriumi seatud normatiive, üritades kuidagi põimida enda huvialadega tegelemist niigi lõhki aetud graafikusse. Ajanappus ei lase noorel inimesel ühelgi viisil osa saada kõigest, millega tegeleda tahaks. Kui kõik tegevused päevakavasse ka ära ei mahu, oleme vähemalt mõtte tasandil hõivatud enda äärmiselt mitmekülgse arendamisega.

Suvevaheajal, kui taandub üks raudne kohustus, kool, ja võime realiseerida enda tõelisi ihasid millal tahes, kipub laiskus peale veel tugevamalt kui kurnaval õppeperioodil. See ei pea väljenduma konkreetses lebotamises, vaid just nimelt vaba aja mõttelaisas sisustamises.

Olge nende kahe ja poole kuu jooksul loomingulised. Ärge võtke ette ühtegi reisi, kui ei tea, mida otsima lähete. Ärge istuge rannas, kui pole kindlad, kas tahate saada jumet või lihtsalt sõbrannadega juttu ajada. Leidke enda tegemistele mingi eesmärk, kas või näiliselt naiivne ja tobedavõitu. Sügisel on kergem nii taas koolieluga kohaneda ja õppetööga pihta hakata, kui olete hoidnud oma mõtted ka vahepealsel kolmel suvekuul aktiivsena. Seega - mida teed Sina sellel suvel?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing