Kuna luba ei ole veel käes, ei saa hinnata kõiki kulusid, mis seoses selle saamise venimisega tekivad, ütles Lehtmets.
Võimalik on kärpida personalikulusid, kuid laenuintressid tuleb pangale endiselt ära maksta. Olulisim tootmisvahend - kiirgusallikas - amortiseerub ka siis, kui seda ei kasutata, selgitas aktsionär.
Poolteise aastaga on Lehtmetsa sõnul tekkinud kulusid umbes 3-4 miljonit krooni, mille sisse pole arvestatud saamata jäänud kasumit. Steri tasuvusajaks arvestati projekti alguses seitse-kaheksa aastat, nüüd on need tähtajad muutunud.
Tegevuse alustamiseks vajab Steri kiirgustegevusloa muutmist. Praegune luba võimaldab kiirgusallikaid hoida, kuid kiirgusallika kasutamiseks meditsiiniseadmete steriliseerimisel on vaja uut luba. Sellele seisavad aga vastu Saue valla ning ümberkaudsete omavalitsuste elanikud, kes on mures, et kiirgusallikas võib kujutada ohtu nende elukeskkonnale ning langetada kinnisvara hindu.
Lehtmetsa sõnul teadis valla juhtkond Sterile ehitusluba andes, millist objekti Alliku külla rajama hakatakse.
Kolmapäeval toimunud AS Steri kiirgustegevusloa muutmise avalikul arutelul jäi aga kõlama kohalike elanike mure, et nende arvamust loa andmise kohta küsiti alles siis, kui esimene luba oli juba antud.
Avalikul arutelul viibinud roheliste erakonna poliitiku Marek Strandbergi sõnul ei ole kohalikud omavalitsused sageli suutlikud selliseid küsimusi otsustama. Strandberg nentis, et uue kiirgustegevusloa venimine on tekitanud olukorra, kus kõik kaotavad, sest vald jääb ilma võimalikest maksudest ning ettevõtjad oma rahast.