Parex: Swedbank ja SEB on Baltimaades liiga agressiivsed

"Suured Rootsi pangad tegutsevad agressiivselt Baltimaade turgudel, vaatamata nende riikide valitsuste palvele aeglustada laenamise tempot," ütles Parex Banka Lääne-Euroopa haru asepresident Peteris Pildegovics.

Pildegovicsi sõnul on Läti Parex Banka laenupoliitika juba muutunud mõistlikumaks, vahendas BBN kinnisvaraportaali Nams.24.

Läti valitsus on inflatsiooni vähendamise eesmärgil palunud kõiki olla laenutegevuses ettevaatlikum. "Hoolimata sellest võib näha, kuidas Swedbank ja SEB jätkavad aktiivselt raha laenamist. Nad praktiseerivad üsna agressiivset strateegiat Baltimaades eesmärgiga suurendada oma turuosa. Praegu, kui turg võib suure tõenäosusega ebastabiilseks muutuda, on Swedbank ja SEB kõige enam avatud sellele probleemile," märkis Pildegovics.

SEB Eesti Ühispank süüdistusega ei nõustu ja teatas, et panga laenuportfell on kasvanud turust aeglasemalt. "SEB Eesti Ühispanga laenu- ja liisinguportfelli kasv oli tänavu kolmandas kvartalis 2,9%, mullu samal ajal oli laenuportfelli kasv 9,5%. Kui selle aasta kolmandas kvartalis väljastati 1,95 miljardit krooni laene, siis eelmise aasta kolmandas kvartalis 4,78 miljardit," selgitas SEB Eesti Ühispanga kommunikatsioonijuht Silver Vohu.

Swedbank teatas, et lähtub oma tegevuses vastutustundliku laenamise põhimõttest. "Swedbank jälgib hoolikalt majanduskeskkonda Baltimaades ning on lähtuvalt sellest oleme piiranud laenuandmist, mida on näha ka näiteks meie turuosadest kolmandas kvartalis," teatas Hansapanga suuromanik.

SEB Eesti Ühispank on Vohu sõnul alates 2006. aasta algusest teadlikult kontrollinud laenumahu kasvu.

"SEB Eesti Ühispanga laenu- ja liisingportfelli kasv on vähenenud aastataguselt 47 protsendilt 26 protsendile kolmandas kvartalis. Samas on klientide säästud kasvanud stabiilselt ning teeb heameelt, et teist kvartalit järjest ületas säästude kasv laenude oma," teatas pank.

Hetkel kuum