6. november 2007 kell 8:01

Uus efektiivne ravim kaalu langetamiseks

Rasvumine on 21. sajandi epideemia. Suuremat osa inimestest vaevab see häda seetõttu, et söödud toidust saadud energiat ei kulutata liigutades ära. Lahenduseks oleks vähem süüa või rohkem sporti teha.

Seda on lihtne öelda, sest söömine on nauding, sportimine paljudele aga paraku enese piinamine. Baltimore’is asuva John Hopkinsi ülikooli teadlased üritavad probleemi lahendada biokeemiliselt. Teadlased toovad välja signaalmolekuli neuropeptiid Y, mis suurendab inimese söögiisu, kirjutas New Scientist.

Ühendit toodab hüpotaalamuseks nimetatav aju osa, seega pole tegemist inimese organismile võõra ainega. Teadlaste sõnul reguleerib neuropeptiid Y eraldamisele pärssivalt butürolaktoon, ühend nimega C75. Kui anda inimesele täiendav kogus seda ainet, väheneb ka neuropeptiid Y toodang ning söögiisu väheneb.

Ravimit on katsetatud hiirte peal ning esialgsed tulemused on suurepärased. Hiirte poolt tarbitavat toidukogust oli kerge reguleerida, muutes lihtsalt neile antava C75 kogust. Apteekidesse jõuab uus ravim aga pärast selle kliinilisi katsetusi inimesel.

Hetkel kuum