Silvano valmistub kasumit korjama

Tarvo Vaarmets 27. november 2007, 00:00

"Järgmise aasta peamine eesmärk on kasvatada ettevõtte käivet ja tulu jaemüügi laiendamise kaudu," rääkis Larin, kelle hinnangul on selleks tänavu loodud hea alus uutel turgudel hästi organiseeritud tütarettevõtete näol.

Kuigi eile avaldatud numbrid panevad sisusse süüvimata käsi plaksutama, ei ole tegemist siiski erilise üllatushüppega.

"Kolmanda kvartali tulemused olid üldiselt plaanipärased," kommenteeris Larin ja tõi välja ka rakettkasvu põhjuse.

"Mullu kolmandas kvartalis ei olnud PTA ja SFG ühinemist veel toimunud," selgitas ta ning märkis, et seepärast pole eile avaldatud tulemused ka varasemaga otseselt võrreldavad. Küll võib tema arvates kõrvutada rõivamüügi edenemist. Selle aasta 9 kuuga on Silvano rõivamüük kosunud 29%.

Korraliku uuenduskuuri läbi teinud ettevõtte käibest annab rõivamüük aga siiski üsna väikese, alla kümnendiku jääva osa. Hiigelampsu võtab endale hoopis naistepesu, mille osakaal kontserni käibes ulatub pea 90 protsendini.

Ka Hansabank Marketsi analüütik Pavel Lupandin jäi tulemustega rahule, öeldes, et need vastasid üldjoontes ootustele.

"Kolmanda kvartali käibe korralikku kasvu toetas veidi hulgimüügi hooajalisus, samal ajal mõjutasid kasumlikkust negatiivselt ühekordsed kulud seoses ettevõtte noteerimisega Varssavi börsil," lausus Lupandin, kes jättis aktsiale antud ostusoovituse praegu paika.

Ka Hansabank Marketsi hinnasiht on Silvano aktsiale jätkuvalt 84,5 krooni. Tulemust toetanud hulgimüügi osa ettevõtte käibes on märkimisväärne - koguni 85%.

"Esimeste kuude müügitulemused on olnud väga head," ütles Larin, kelle väitel kinnitas ettevõtte tugevamalt kanda ka Leedus, ostes ära sealse 16 poest koosneva Amadea Line'i naistepesu jaeketi.

Larin rääkis, et jaeketi laienemisel on ettevõtte fookus võrdselt nii Leedu, Ukraina kui ka Venemaa turul.

"Venemaa regioonides ehitatakse juurde suures mahus jaepindu. See loob soodsad võimalused oma jaeketi laiendamiseks," tõi Larin välja Venemaa eelise ning märkis, et majandusriske jagub Venemaa kõrval ka teistele turgudele, ent just uutele turgudele laienemine võimaldab neid riske hajutada.

LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kerti usub, et Venemaal on Silvanol tänu sellesuunalistele kogemustele läbi löömiseks paremad võimalused kui teisel kodumaisel rõivatöösturil Baltikal, kuid samas on riskid siiski endiselt suured. Kerti meelest ei ole Silvanol ka Ukrainas ülemäära lihtne.

"Nagu Baltika näitel võib öelda, ei ole Ukraina just kõige lihtsam turg, kus opereerida," kommenteeris Kert pesuettevõtte uue turu vallutust.

"Nii makro- kui ka poliitiline olukord on Ukrainas keskmisest mõnevõrra keerulisem ning seega toob Silvano sisenemine Ukrainasse kahtlemata endaga kaasa mitmeid riske," kostis LHV Balti analüüsiosakonna juht.

Samas kiidab Kert tulevikku silmas pidades ettevõtte jaemüügiarendust.

"Kui võrrelda tootmist ja jaemüüki, siis usun, et väga pikas perspektiivis on jaemüük Ida-Euroopas parem ärimudel kui odav tootmine," täheldas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing