TIR-andmete edastajate ring laieneb

ÄP 28. november 2007, 00:00

Maksu- ja tolliamet uuendas 9. novembril uue veebipõhise TIR-märkmike töötlemise süsteemi tarkvara. Uue versiooniga suureneb isikute ring, kes saavad TIR-vedude andmeid maksu- ja tolliametile (MTA) edastada.

"Tänaseni said TIR-märkmiku andmeid tollile edastada ja infot nende töötluse käigu kohta pärida vaid TIR-märkmiku valdaja volitusi omavad isikud," selgitas MTA tolliprotseduuride talituse juhataja Evi Lavretsov. "Versiooniuuendus loob võimaluse TIR-märkmiku andmete sisestamiseks ja edastamiseks kõigile e-maksuameti kasutajaõigust omavatele isikutele," märkis Lavretsov.

Kuigi uus internetipõhine TIR-märkmike töötlemise süsteemi ei ole kaubavedajad praegu veel täielikult omaks võetud, loodab MTA, et järjest laiemad võimalused suurendavad ka elektroonilise asjaajamise populaarsust.

"Kaubavedude andmete elektrooniline edastamine kiirendab ja hõlbustab oluliselt tollivormistust, samuti võimaldab vedude andmeid elektrooniliselt säilitada," rääkis Evi Lavretsov.

Internetipõhine TIR-märkmike töötlemise süsteem on Eestis klientide kasutuses olnud alates käesoleva aasta suvest. Kui täna on süsteemi kasutamine veel vabatahtlik, siis vastavalt Euroopa Liidu tollieeskirjadele muutub TIR-märkmiku elektrooniline andmeedastus alates 1. jaanuarist 2009 kohustuslikuks.

Paralleelselt MTA TIR- märkmiku andmete elektroonilise edastamisega, tuleb endiselt tollile esitada ka paberkandjal TIR-märkmik. TIR-vedude tollivormistus paberkandjal TIR-märkmikus jätkub vastavalt TIR-konventsioonis sätestatud nõuetele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing