Hille Tressum • 11. detsember 2007 kell 16:36

Viimsi maamaksumäär ei tõuse

Viimsi vallal oli tuleval aastal plaanis tõsta maamaksu määra 1lt 2,5%ni. Valla elanike ägeda vastuseisu tõttu jäi maksumäära tõstmine siiski ära.

Viimsi vallavanema Urmas Arumäe sõnul pakkus vald välja 2008 aasta eelarve tasakaalu viimiseks maamaksumäära tõstmise, millest saadav rahasumma oleks läinud eelmiste vallajuhtide tehtud valede otsustega põhjustatud kahjude katmiseks. See plaan aga vallal läbi ei läinud, nüüd tuleb raha mujalt leida.

”Viimsilased on mures ja arusaadavalt ei tee kellelegi head meelt, kui tema rahakoti kallale minnakse. Viimsilastelt eelmise nädala jooksul tulnud ettepanekute kohaselt (millel ei ole midagi pistmist volikogu liikme Aare Etsi eile algatatud erakondliku kampaaniaga), mõistetakse hukka eelmiste vallajuhtide tegevus vallale kahju põhjustamisel, aga samas ollakse seisukohal, et vallaelanike solidaarne vastutus on siiski äärmine abinõu. Samas soovitasid vallaelanikud vallavalitsusel kaaluda veel kord ka teisi alternatiive, mida me ka täna tegime,” rääkis Urmas Arumäe

Hetkel kuum