Jaanus Tamkivi: jäätmefirmadel ei ole õigust esitada topeltarvet

Agnes Ojala 07. jaanuar 2008, 10:35

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ütles täna
ETV hommikuprogrammis „Terevisioon“, et jäätmefirmadel ei ole õigust inimesi
trahvida ega neile topeltarveid esitada.

„Jäätmefirmadel ei ole õigust inimesi trahvida ega neile topeltarveid esitada. Tõepoolest, neil on õigus prügi viimata jätta ja ilmselt siiski esitatakse arve ringide eest, mis tehakse,“ tõdes Tamkivi.

Kui prügi jääbki viimata, peab jäätmefirma ministri sõnul teise korruse aknani ulatuvate prügihunnikute vältimiseks sellest teavitama nii klienti kui ka kohalikku omavalitsust, misjärel tuleb organiseerida prügi sorteerimine ette nähtud moel ja seejärel viiakse see minema. „Ja sellest võib, jah, tekkida lisaarve,“ selgitas Tamkivi.

Probleem, et praegu on välja pandud vähe konteinereid, kuhu pakendid ja vanapaber viia, lahendatakse ministri hinnangul peagi. „Olukord ei lähe hullemaks, probleemid lahendatakse. Kõik loksub paika, kuid selleks läheb veidi aega. Praegu ei ole täpselt määratletud, kui tihedalt tuleb konteinerid paigutada, kuid ilmselt seda veel reguleeritakse,“ rääkis ta.

Ministri sõnul peavad olukorra lahendama kohalikud omavalitsused. Tema hinnangul antakse inimestele reeglitega harjumiseks esialgu siiski puhveraeg.

„Eesmärk ei ole kellelegi trahvi teha, eesmärk on prügi sorteerida ja keskkonda hoida,“ lisas Tamkivi.

Ministri sõnul tuleks prügi äraveo kindlustamiseks tavajäätmete konteinerisse mitte panna suuri või ohtlikke jäätmeid, nagu näiteks telereid. Lisaks tuleb eraldi panna papp ja paber. Kui prügikastis on segamini pakendid ja biolagunevad jäätmed, siis neid keegi viimata ei jäta. „Esialgu iga väikse asja pärast norima ei hakata. Ka prügifirmadel on tüütu edasi-tagasi käia,“ arvas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2008, 12:02
Otsi:

Ava täpsem otsing