Tõnis Oja • 22. jaanuar 2008
Jaga lugu:

Nõrkade kaotus ja julgete võimalus

Aktsiate hinnad liikusid eile peaaegu et äärmuslikes vahemikes, mis andsid hulljulgetele võimaluse osta aktsiaid odavalt, aga nõrgema närviga investorid, kes ruttasid hommikul kohe aktsiaid müüma, said nende eest ehk liiga väikest hinda.

Ehkki kauplemispäeva lõpuks langes Tallinna börsi suurima kukkuja, Arco Vara aktsia hind kaheksa protsenti, 14,40 kroonini, oli aktsiate päevasisesed miinusprotsendid tunduvalt suuremad. Enam kui kümne protsendiga olid päevasiseselt miinuses tervelt nelja aktsia hinnad: Arco Vara (10,6 protsenti), Silvano (10,9), Saku Õlletehas (13,3) ning Baltika aktsia (10,4). Eriti suur kukkumine oli kauplemisepäeva alguses, kus näiteks Olympic EG aktsia kukkus üle üheksa protsendi, 42,56 kroonini.

Need, kes kohe esimestel minutitel müüma ei tormanud, said oma aktsiate eest pea krooni võrra rohkem. Hulljulged investorid aga nägid langenud hinnaga aktsiate näol soodsat ostukohta. Nii õnnestus ka ühel Äripäevas töötaval kolleegil Olympicu aktsiad soetada päeva madalaima hinnaga.

Börsistatistika viitab, et aktiivsel börsipäeval osalesid peamiselt väikeinvestorid. Börsi kogukäive oli 54 miljonit krooni, tehinguid sooritati 867, mis teeb keskmiseks tehingu suuruseks 63 000 krooni. Valdavalt oligi tehingute suuruseks paar-kolmkümmend tuhat krooni. Telekomi aktsiatega sooritatud tehingute keskmiseks suuruseks oli 114 268 krooni ning Tallinna Vee aktsiatega sooritatud tehingute keskmine suurus oli üle poole miljoni krooni. Aktsia hind jäi üleeilse sulgemishinnaga võrreldes muutumatuks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum