ERI Kinnisvara: suur hinnalangus võib viidata esialgsele ülehinnatusele

13. veebruar 2008, 10:07

ERI Kinnisvara sõnul võivad suured
hinnalangetamised ostjates hoopis hirmu tekitada ebastabiilse turu suhtes,
teisalt tuleb hinnalanguse korral esmalt tähelepanu pöörata varasema
hinnataseme sobivusele praegusesse turuolukorda.

“Pidev hinnalangetamine tekitab olukorra, kus ostjad ei julge enam ostuotsust teha, kuna homme võivad hinnad veelgi langeda. Seejuures peab igat arenduse hinnalangetust vaatama turu kontekstis ehk milline oli varasem hinnatase,” rääkis ERI Kinnisvara Põhja-Eesti tegevjuht Andres Teder.

Tederi sõnul mõjutab ühe või teise arendusprojekti hinnalangetamine mõjutab eelkõige teiste sarnaste arendusprojektide müügitulemusi. “Kuigi mõjub ka turule üldiselt siiski hinnalangust soodustava faktorina,” lisas ta.

“Positiivse märgina saab siiski märkida, et kinnisvaraturul toimunud üldise hinnalanguse tulemusena kasvanud ka ostuhuvi, seda eriti just järelturu korterite osas. Vähemalt ERI Kinnisvara jaanuari tulemuste põhjal saame väita, et tehingute maht võrreldes eelmiste kuudega pole vähenenud,” räägib Teder olukorra positiivsetest külgedest ning lisab, et praegu on järelturu korterite hindadele survet avaldamas just müümata arendusprojektide suur hulk.

Kui poleks praegust suurt müügisurvet siis stabiliseeruksid paljude piirkondade korterid Tederi kinnitusel juba praeguste hinnatasemete juures. “ERI Kinnisvara on püüdnud (välja arvatud üksikud erandid) praeguses turustaadiumis pakkuda müüdavaid kortereid turutasemelt, et puuduks vajadus koheseks hinnalangetamiseks. Edasise hinnalanguse võimalus jääbki sõltuma eelkõige suurte arendusprojektide nn rasvakihist ehk kui kiiresti ollakse sunnitud teatud korterite hulk realiseerima.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing