Tarvo Vaarmets • 19. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Aasias kerge kindlus

Aasia börsid vedasid eile kahe nädala tipptasemeni mõnevõrra lahtunud mure rämpslaenude söövitavast mõjust pankade kasumitele ning kerkinud metallihindadest hoogu saanud kaevandusettevõtete aktsiad.

Bank of China aktsia marssis Hongkongi börsil tõusjate eesotsas. Pank teatas, et on rämpslaenudega seotud investeeringute katmiseks piisavalt raha kõrvale pannud ning prognoosib selleks aastaks ka kasumikasvu. Bank of China aktsia kargas 7,8 protsenti, olles sellega ka Hang Sengi indeksi suurim tõusja. Pangaaktsiatele pakkus tuge ka eilne Katari riikliku investeerimisfondi teade oma osaluse suurendamisest Šveitsi pangas Credit Suisse. Viimane teatas eile aga, et kandis varade väärtusest maha 2,85 miljardit dollarit. Panga esimese kvartali kasumit vähendab aga tegutsev laenukahjur miljardi dollari võrra. Aktsia kaotas pärastlõunaks väärtusest 6 protsenti. Credit Suisse kinnitas siiski, et loodab esimesel kvartalil kasumisse jääda.

Maailma suurima kaevandusettevõtte BHP Billitoni aktsia kosus pea 2 protsenti, toorainekauplemisega üle poole oma kasumist teeniva Mitsubishi Corpi väärtpaber sõitis 4,4 protsenti kõrgemale.

Hang Sengi indeks lisas 1,53, Shanghai börsipeegel 2,1 ning Jaapani Nikkei 225 kerkis 0,9 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt