Rein Lang astus Rahnu kaitseks välja

21. veebruar 2008, 16:42

Täna, 21. veebruaril toimunud advokatuuri
üldkogul märkis justiitsminister Rein Lang, et Kristjan Rahnu juhtumi
kajastamisega meedias rikuti süütuse presumptsiooni.

Lang tunneb sügavat muret Kristjan Rahnule esitatud kahtlustusega seonduva meediakajastuse pärast. „Üheks kõige viimaseks näiteks süütuse presumptsiooni rikkumisest ongi Kristjan Rahnu juhtumi kajastamine meedias,“ ütles Lang üldkogul.

Samuti lisas ta, et antud asjas on päris kindlasti plaanis saada kinnitus sellele, kas tegemist oli andmete tahtliku lekitamisega. „Kui selline fakt kinnitust leiab, tehakse kindlasti selgeks ka lekke allikas ning alustatakse menetlust,“ ütles justiitsminister.

Lang väljendas ka sügavat arusaamatust Mart Siimanni avalduse üle, milles viimane teatas Rahnu olümpiakandidaadiks olemise peatamisest sellises vormis, millest võib välja lugeda Kristjan Rahnu süü tuvastamist olümpiakomitee poolt. „Olümpiakomitee ei peaks võistlema kollase ajakirjandusega selle pärast, kes kiiremini jõuab rahuldada avalikkuse,“ rõhutas justiitsminister.

„Samas avaldan aga sügavat tunnustust Erki Noolele tema avalikkusele öeldud teate eest,“ ütles Lang. „Eesti Vabariigis ei ole keegi süüdi enne, kui kohus on vastava otsuse teinud.“

Täna toimunud advokatuuri üldkogul avaldasid kõik kõnelejad muret süütuse presumptsiooni austamise suhtes Eestis. Rein Langi sõnul tuli täiskogul selgelt välja, et tegemist on murettekitava nähtusega. „Selle kõige ilmekamaks tõestuseks on fakt, et antud teemal võtsid eelnevalt täiesti kooskõlastamatult sõna advokatuuri esimees Aivar Pilv, Riigikohtu esimees Märt Rask, riigi peaprokurör Norman Aas, õiguskantsler Allar Jõks ning justiitsminister Rein Lang.“

Langi sõnul näitab taoline üksmeel vaid seda, et probleem tõesti eksisteerib. „See näitab, et tegemist ei ole tühjade väidete või lihtsalt juriidilise targutamisega, aga nähtusega, millega peab tõsiselt tegelema,“ ütles justiitsminister.

„Olen kuulnud arvamusavaldusi advokaatide poolt, et üllad õigusprintsiibid on olulised, kuid nad ei sünni patta panna. Minu arvates ei ole täna pada tühi. Eestimaal pole kunagi olnud rahvuslikku rikkust rohkem kui täna. On aeg naasta põhiväärtustest rääkimise juurde,“ ütles Lang oma kõnes advokatuuri üldkogul.

Lang esitas oma kõnes advokaatidele ka üleskutse suhtuda oluliselt tõsisemalt tsiviilhagide esitamisse au ja väärikuse kaitseks. „See on advokaatide endi tuleviku huvides, et nad seda üleskutset tõsiselt võtaksid – see solvamise ja laimu tööstus tuleb peatada.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. February 2008, 17:10
Otsi:

Ava täpsem otsing