Saar: interaktiivsed sidevahendid segavad tööd

04. märts 2008, 18:50

CVO Groupi turundusjuhi Tiina Saare sõnul
segavad paljud interaktiivsed suhtlusvahendid tööd.

Saar rääkis täna toimunud Äripäeva finantskonverentsil, et kõigi kiidetud interaktiivsed suhtlusvahendid tihti hoopis segavad tööd ja vähendavad produktiivsust.

„Korraldatakse palju tähtsusetu sisuga koosolekuid, millel osalemise tõttu jääb inimese töö katki. Taas tööle keskendumine võtab aga aega ning väsitab aju,“ sõnas Saar, tõdedes, et töö katkestamine töökohal meilidele vastamisega, MSNis suhtlemisega ja koosolekutel osalemisega vähendab ka kõige andekama töötaja töö panust.

Samuti mainis ta, et uni mängib nii inimese elus kui ka töös väga olulist rolli. „Unepuudus, mille peamiseks põhjuseks on internetiseeritus, toob kaasa hulga probleeme, sealhulgas nii kehakaalu kui ka iibeprobleemid,“ sõnas ta.

Saare sõnul on rutiin peamine töö produktiivsuse langetaja. „Kui inimene tunneb, et on sellest tööst, mida ta parasjagu teeb, väsinud, peaks ta ehk mõneks ajaks töökohta vahetama, võtma end aastaks vabaks, võib-olla hoopis ennast harima. Kui tegemist on hea ja ettevõttele lojaalse töötajaga, peaks väike vaheldus olema ka tööandjale meelepärane. Nimelt on töötaja tagasi tulles täis pakatavat energiat, värskeid ideid ja innovatiivsust," rääkis Saar.

Oma ettekande lõpus arutles Saar selle üle, kas väliste näitajate põhjal saab otsustada inimese õnne üle. „On korraldatud uuring, kus küsitleti eluheidikuid. Nende käest uuriti nii hariduskäiku kui ka seda, kas nad on oma positsiooni üle elus õnnelikud. Minu üllatuseks tuli sellest küsitlusest välja see, et 2/3 elu hammasrataste vahele sattunud inimestest omab kõrgharidust. See uuring näitab seda, et ülokooliharidusest ei piisa elus hakkama saamiseks, puudu jääb hingeharidusest,“ tõdes Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2008, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing