Soome Sampo panga IT-süsteemid tõrkusid Danskega liitmisel

25. märts 2008, 17:51

Lihavõttepühade ajal läbi viidud Sampo
panga IT-süsteemide ühendamine emapanga Danske Bankiga ei kulgenud panga Soome
klientidele päris ilma tõrgeteta.

Täna hommikul kui Sampo internetipank pärast neljapäevast pausi jälle lahti läks, avastasid mitmed panga kliendid Soomes, et ei saa kaardiga automaadist raha kätte ega automaatides kaardiga maksta. Helsingis olid mitmed Sampo makseautomaadid reast väljas ning internetipank aeglane või maas, vahendas Soome meedia. Kohati ei saanud ka kauplustes ostude eest tasuda. Soome Iltalehti kirjutas, et vähemalt ühel juhtumil nägi Sampo internetipanga klient ka teise kliendi andmeid.

Inimesed olid ärritunud ja vihased.

Sampo panga pressiesindaja sõnul oli vigaseid kaarte „neljakohaline number”, kuid mitte lausa tuhandeid. Vigu hakati kaart kaardilt kõrvaldama, kuid pärastlõunal oli vigaseid kaarte ikka veel sadu, kirjutas Helsingin Sanomat. Sellest hoolimata avaldas pank lootust, et kõik probleemid suudetakse teisipäeva jooksul lahendada.

Ka Danske Banki IT-direktor Peter Schleidt kinnitas Taani majanduslehele Börsen, et lähemate päevadega on probleemid kõrvaldatud. Osaliselt võis internetipanga aegluse tingida ka klientide tavatult suur huvi. „Napi tunniga on internetipangas käinud 180 000 Soome klienti. Seda on enam kui tavaliselt terve päeva jooksul. Loodetavasti lähipäevil see tavatu huvi raugeb,” ütles Schleidt.

Üldiselt kulges Danske Banki ja Sampo panga IT-süsteemide ühendamine siiski ladusalt. „Ühinemise tulemusel kasvab Sampo panga konkurentsivõime teatud ärivaldkondades ning meie Soome kliendid saavad nüüd juurdepääsu eelistele, mida annab suurema ja enam rahvusvahelise haardega panga kliendiks olemine,” ütles Danske Banki juht Peter Straarup pressiteate vahendusel.

Sampo panga liitmine Danske IT süsteemiga nõudis aasta jooksul vähemalt 2500 pangatöötaja panust, kes viisid läbi vähemalt 50 000 testi 2 miljoni kliendikonto ja Soome 800 000 internetipanga kasutaja liitmiseks Danske Banki süsteemidega. Sünergiast loodetakse aastaks 2010 säästu vähemalt 610 miljonit Taani krooni, kirjutas Börsen.

Danske Bank ostis Soome suuruselt kolmanda panga 6,23 miljardi dollari eest 2006. aasta novembris ning viis tehingu lõpule 2007. aasta veebruaris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2008, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing