Annela Laaneots • 30. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uus ülesanne, ülesanne 45

Rainis on ettevõttes töötanud kolm aastat. Esimese aasta spetsialistina ja kahe järgneva jooksul juhtinud mõnest inimesest koosnevat allüksust.

Tema töösooritused on tema praegusel positsioonil olnud head ja ta on saanud hakkama ka pingutust nõudvate tööülesannetega ja mõistab äri.

Viimasel ajal on ta väljendanud soovi edasi areneda ja otsib väljakutseid järgmisel tasemel.

Saad juhina aru, et kui Rainist peatselt ei eduta, siis võib ta ettevõttest lahkuda, et end mujal teostada.

Ettevõte saatis Rainise töötajate hindamisega tegelevasse firmasse, et saada ülevaade tema analüütilistest, arusaamise jm oskustest, mis aitaks saada teada tema valmisoleku edutamiseks. Firma andis tagasiside - Rainise sooritusoskused on tugevad (nagu oli ka ette teada), aga tehti kindlaks ka arendamist vajavad valdkonnad - peamiselt analüüsioskuste osas.

Eelpooltoodust tulenevalt, samuti keerulisest olukorrast tööjõuturul, oled sa otsustanud Rainist edutada. Positsioonile, kus ta teeb tööd oluliste koostööpartneritega, millise töö tulemused on ärile tähtsad, samuti sõltub tema töö headusest (nii analüüs kui ka arendusettepanekud) teistele organisatsiooni töötajate töötulemuste saavutamine.

Samas pole Rainisel enam otseseid alluvaid, keda ta n-ö käsuliini järgi saaks juhtida, ent ta saab teha koostööd suure osakonnaga, kes tegelikult omakorda vajavad tema töö tulemusi oma ülesannete täitmiseks.

Samuti on Rainisel oma uutes tööülesannetest võtta Eestis kasutusele parimaid sama valdkonna näiteid maailmapraktikast. Tal on võimalik teiste osakondadega koostöös välja töötada täiesti uudseid lähenemisi ja programme. Eelpooltoodu nõuab küll eelarve juhtimist - mida Rainis kunagi pole varem ise tegema pidanud -, samuti võõrkeele valdamist - mis pole ka tema tugevam külg.

Rainis on oma uues rollis nüüd sinu meeskonna liige - mida sa teed, et ta muutuks meeskonna efektiivseks liikmeks?

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt