Merko ehitab Tallinkile uue kontorihoone

Annika Matson 03. aprill 2008, 13:00

Homme pannakse nurgakivi Tallinki ja
Infortari uuele rahvusvahelisele peakontori hoonele Tallinna sadamapiirkonnas,
mille ehitab Merko Ehitus.

ASi Tallink Grupp juhatuse esimehe Enn Pandi sõnul on kontorihoone esinduslik visiitkaart nii hoones asuvatele firmadele kui motiveeriv töökeskkond ettevõtete töötajatele. "Kindlasti on suureks plussiks ka hoone asukoht, lähedus kesklinnale ja sadamale," märkis Pant teates.

ASi Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt loodab, et Meelis Pressi projekteeritud büroohoonest saab pilkupüüdev arhitektuurimeistriteos, mis on samaaegselt ka mõnusaks ja hubaseks töökeskkonnaks töötajatele. „Kindlasti jätkame aktiivset koostööd ning kavatseme Tallinki tegevust ka tulevikus igati toetada,“ lisas Hanschmidt.

2009. aasta kevadel Tallinnas, Sadama tänaval valmiva ärihoone pindala on ligi 5000 ruutmeetrit. Uus hoone on kavandatud võttes arvesse Tallinki soove ja vajadusi ning on oma planeeringult tunduvalt efektiivsem ettevõtte tänasest renditavast kontorist Tartu maanteel, Tallinnas. Kaasaegsetest ehitusstandarditest ja materjalidest tulenevalt on uus hoone kindlasti energiasäästlikum. Seega alanevad uues kontoris ettevõtte rendi- ja kommunaalkulud ühe töötaja kohta. Lisaks on eeliseks hoone asukoht, sest paljud Tallinki töötajad liiguvad oma tööülesannete tõttu igapäevaselt firma laevade, sadama ja kontori vahel.

Kontorihoone on projekteerinud M. Pressi Arhitektuuribüroo ning ehitajaks on Merko Ehitus.

AS Tallink Grupp, kellest saab maja suurim rentnik, sõlmis hoone arendaja ASi Infortar tütarettevõttega OÜ-ga Fastinvest äriruumide üürilepingu, mille kohaselt võtab Tallink üürile äripinna tähtajaga 10 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2008, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing