17. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ingman Jäätised kasvatas käivet 18%

ASi Ingman Jäätised möödunud aasta käive käive kasvas võrreldes 2006. aastaga 18 protsenti ja jõudis 60,7 miljoni kroonini.

AS Ingman Jäätised möödunud aasta käive oli auditeeritud majandus shy;tule shy;muste andmetel 60,7 miljonit krooni ja kasum ligi 1,1 miljonit krooni. Ettevõtte käive kasvas võrreldes 2006. aastaga 18 protsenti.

AS Ingman Jäätised juhatuse esimehe Margus Kasteini sõnul oldi möödunud aastal taas kõige kiiremini kasvav jäätisetootja.

“Kui eelmisel aastal kasvas kogu jäätiseturg 7 protsenti, siis Ingmani 18protsendiline kasv oli sellest 2,5 korda suurem. Tarbijad on hakanud vahet tegema koorest ning vähemkvaliteetsetest ehk taimsetest rasvadest valmistatud jäätistel,” ütles Kastein.

Ka tänavuse aasta algus on olnud Ingmanile edukas. I kvartali käive oli 10,8 miljonit krooni, mis on 26 protsenti rohkem kui 2007. aasta I kvartalis. Ingmani sihiks on saavutada 2008. aasta lõpuks vähemalt 20protsendiline turuosa. Esimese kvartali müügikasvu aluseks on olnud väga hea uudistoodete müük.

Eesti jäätiseturg jagunes ettevõtte andmetel 2007. aastal järgmiselt: Ingman 18%, Premia 38%, Balbiino 34%, private label tooted 5% ja ülejäänud tootjad kokku 5%.

Ingman Jäätised müüb lisaks jäätistele ka külmutatud köögivilju, pelmeene, pitsasid, friikartuleid jt külmutatud toidukaupu. Ingman Jäätised AS kuulub Ingman Ice Cream Oy-le.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt