Kõrge kütusekulu võib mõjutada Tallinki kasumiprognoosi

17. aprill 2008, 17:27

Kiiresti kasvanud kütusehinnad võivad seada
kerge surve alla Tallinki selle majandusaasta kasumiprognoosi.

“Kiiremini kasvanud kütusehinnad avaldavad jätkuvalt survet kütusekuludele ja vähendavad seeläbi kasumimarginaale. Tänaste hinnangute kohaselt ei tohiks negatiivne mõju kontserni varem seatud kasumiprognoosidele olla suurem kui 10%,” teatas laevanduskontern Tallinna börsile.

Tallinki majandusaasta esimese poole kütusekulu kasvas 297 miljoni krooni võrra ning ulatus 929 miljoni kroonini.

“Ligi poole kütusekulude kasvust võtab pika marsruudi ning kiirteenuse iseloomu tõttu enda alla Soome-Saksamaa liin. Kasvanud kütusekulu ja suurenenud konkurentsist tulenenud väiksemate kaubaveomahtude tõttu on Soome-Saksamaa segmendi tulemused nõrgenenud,” teatas Tallink oma poolaasta tulemustes.

Laevanduskontserni juhatus tegeleb praegu aktiivselt lahenduste otsimisega, et optimeerida Superfasti laevade sõite ning tõsta nende täitumust. Eesmärgiks on parandada Superfasti laevade kapitalitootlust ja seeläbi ka terve kontserni näitajaid.

Tallinki juhatus prognoosis möödunud aasta novembri keskpaigas ettevõtte 2007./08. majandusaasta müügikäibeks 12 752 miljonit krooni, EBITDA (kulumieelseks ärikasumiks) 3051 miljonit krooni ning puhaskasumiks 1330 miljonit krooni.

Alates prognoosi andmisest on Tallinki aktsia odavnenud 23% ja maksab tänase seisuga 0,80 eurot (12,52 krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2008, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing