Advokatuur: vandeadvokaat Tarmo Silla kutsetegevuse osaline peatamine oli põhjendatud

Annika Matson 28. mai 2008, 09:52

Tallinna Halduskohtule on esitatud Tarmo
Silla kaebus Eesti Advokatuuri juhatuse 1. aprilli 2008. a ning 15. aprilli
2008. a otsuste tühistamiseks.

Nimetatud otsused käsitlevad vandeadvokaat Tarmo Silla kutsetegevuse peatamist, teatas Advokatuur.

Advokatuuri juhatus on kõiki vandeadvokaat Silla kutsetegevuse osalise peatamise aluseks olevaid asjaolusid mitmel korral põhjalikult ja igakülgselt kaalunud ning teinud advokaaditegevusele seaduse ja kutse-eetika üldtunnustatud põhimõtetega kooskõlas oleva otsuse. Advokatuur on seejuures arvestanud nii advokaaditegevuse piiranguga kaasnevaid tagajärgi ja mõjusid advokaadi kutsetegevusele kui ka advokaadi kutsetegevusega kaasnevat vastutust.

Advokatuur osaleb halduskohtumenetluses vastavalt protsessi nõuetele esitades kohtule oma argumendid.

Advokatuuri juhatus otsustas 15. aprillil 2008 toimunud istungil peatada vandeadvokaat Tarmo Silla kutsetegevuse osaliselt, so kõigis kohtumenetlustes ning kohtueelses kriminaal- ja väärteomenetluses. Advokatuuri juhatuse hinnangul on kutsetegevuse osaline piirang piisav tagatis klientidele osutatava õigusabi sõltumatuse ja klientide huvide kaitseks.

1. aprilli istungil otsustas advokatuuri juhatus peatada vandeadvokaat Silla kutsetegevuse kuni tema ilmumiseni juhatuse istungile selgituste andmiseks. Välismaal viibinud Sild ei saanud 1. aprilli istungil osaleda.

Advokaadi kutsetegevuse võib advokatuuriseaduse alusel oma otsusega peatada advokatuuri juhatus, kui isik on kriminaalasjas kahtlustatav, süüdistatav või kohtualune.

Riigiprokuratuur esitas 28. märtsil 2008 vandeadvokaat Sillale süüdistuse pistise vahendamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2008, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing