Aafrika kõrbepäikesest toodetud elektriga võiks varustada Euroopat

06. juuni 2008, 13:17

Aafrika kõrbetes toodetud päikeseenergiaga
võiks elektriga varustada 600 miljonit aafriklast, kes praegu ajavad läbi ilma
elektrita, aga samuti võiks elektrit Aafrikast Euroopasse tarnida.

Aafrika kõrbeid kuumutavast päikesest saadava energiahulk võrdub energiaga, mis on võrdne 1,5 barreli naftaga ühelt ruutkilomeetrilt, ütles Vahemeremaade taastuva energia koostöökogu projektijuht Gerhard Knies Nairobis peetud rohelise energeetika konverentsil, teatas AFP.

„Päikesekiirgus on suurim energiaallikas ning parim koht päikesekiirte kogumiseks on kõrb. Kõrbetele langeb päikesekiirgusena 700 korda rohkem energiat, kui inimkond kasutab.“

Knies tõi võrdluse: kõrbetele langev päikeseenergia võrdub igal aastal sellise naftakogusega, mis kataks kõrbeid 25-sentimeetri paksuse kihina.

Üks konverentsi korraldajaid Nicholas Dunlop selgitas, et energia kogumiseks tuleks kõrbetesse ehitada peeglitest ja torudest võrgustikud, mis kuumutaksid vett. Kuum vesi käivitaks auruturbiini. Dunlopi sõnul on see lahendus võrreldes fossiilsete kütuste põletamisega loodusäästlik ja lihtne.

”Kui torud ja peeglid on valmis ehitatud, siis sellega kulud ka piirduvad. Ülejäänu eest hoolitseb juba jumal,” ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2008, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing