Puusepp: Eesti börsiettevõtete miinuseks on meie turu väiksus

11. juuni 2008, 16:53

Tallinna Kaubamaja juhi Raul Puusepa sõnul
on Eesti börsi miinuseks turu väiksus, samuti on meie turg emotsionaalsem,
võrreldes suurematega.

„Eesti börsiettevõtete miinused, kui nii võib üldse öelda, tulenevad sellest, kui väiksed me oleme. Turu väiksusest ja likviidsusest, tehingumahtudest. Juba väga väikesed tehingumahud võivad aktsiahinda mõjutada, kui likviidsust pole. Turg on võib-olla veidi emotsionaalsem kui suurematel turgudel. Head uudised ei pruugi kohe turul kajastuda ja ka vastupidi,“ märkis Puusepp.

Läti uuringufirma CE Services, nende Šveitsi koostööpartner CE Asset Management koostöös meediapartneri Dienas Bzinessi, BA School of Business and Finance'i ja Riia börsiga valis Eesti Telekomi Eesti ja Baltimaade parimaks börsifirmaks. Tallinna Kaubamaja jäi Eesti arvestuses kolmandaks. „Ei oska hinnata, sest ei tea seda metoodikat täpselt. Ei oska üldse vastata sellele. Ma ei oska öelda, millised börsiettevõtted on millistest mille poolest paremad. Kindlasti on Eesti Telekom väga väärikas ettevõte ja kindlasti on ta seda kohta ka väärt,“ kommenteeris Puusepp.

Kuidas inimesi börsi kaudu rohkem investeerima saada? „Seda, kas inimesed investeerivad otse börsi kaudu või hoiavad raha padja alla või kulutavad ära – seda ei saa kuidagi halvaks panna ega ka kuidagi mõjutada. Aga ilmselt börsi suhtes võib-olla peaks rohkem selgitustööd tegema ja tutvustama kauplemisvõimalusi, julgustama inimesi teadlikult otsustama, kas võtta riske või mitte,“ soovitas Puusepp.

Kas Eesti börsiettevõtted on võrdväärsed konkurendid Läti ja Leedu ettevõtetele? „ Ei ole õige inimene hinnangut andma. Tean natukene, kui läbipaistvad ja millised on Eesti börsiettevõtted, aga Läti, Leedu ettevõtete kohta mul seisukohta pole,“ märkis Puusepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2008, 11:07
Otsi:

Ava täpsem otsing