USA suursaadiku visioon Eestist: uus Skype on peaga eestlane

17. juuni 2008, 13:45

Aripaev.ee artiklitesarjas "Eesti 2018"
esitas oma nägemuse Eesti tuleviku kohta Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis
Dave Phillips, kes näeb, et kümne aasta pärast pole Skype ainuke maailmas
üldtuntud nimi, mis pärit Eestist.

Juba aastaid on Eesti liikunud teel, mis viib selgesti eduni, ja see teeb taolise ennustamise palju lihtsamaks, kirjutab aripaev.ee venekeelsele sõsarportaalile dv.ee saadetud arvamusloos Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis Dave Phillips.

Alustuseks ennustan, et mitme järjestikuse eduka valitsuse kindla ning läbipaistva eelarvepoliitika tulemusena on Eesti elatustase kümne aasta pärast üle Euroopa Liidu keskmise. Loodetavasti õhutab niisugune jõukus eestlasi üha suuremal arvul külastama Ameerika Ühendriike, olgu siis äriasjus, turistide või ehk hoopis tudengitena, tutvumaks meie riigi mitmekesisuse ja kultuuriga.

Turismi-, äri- ja õppimisvõimalused pole aga ühesuunalised. Kujutan Eestit ette ka õitsva turismitööstusega riigina, mis lõikab kasu ilusa looduse ja ökoturismi sihtmaana. Jah, suviti kihab Tallinna sadam ristluslaevadest, aga ei ameeriklased ega teised välismaalased avasta üksnes Tallinna vanalinna võlusid, vaid ka seda, mida pakub Lahemaa Rahvuspark, Peipsi järv, Saaremaa ja kõik see, mis jääb nende sihtpunktide vahele. Eesti on tõestanud ka enne, et kehtestab reeglid ise – arendades turismi infrastruktuuri, mis kaitseb ja peab pühaks selle maa imeliselt kaunist loodust ning mitmekesist kultuuri. Aastal 2018 ei vaheta siia reisivad ameeriklased dollareid enam kroonide, vaid eurode vastu, sest liitumine eurotsooniga on selleks ajaks juba mitme aasta tagune asi!

Olen kindel, et aastal 2018 pole Skype ainuke maailmas üldtuntud nimi, mis pärit Eestist. Järgmine novaatorite põlvkond tuleb töötajaskonnast, mis on dünaamiline, mitmekesine ja täiesti lõimunud; töötajaskonnast, mis peegeldab Eesti ühiskonda, mis tõmbab ligi eksperte nii Euroopa Liidust kui ka väljaspoolt seda ja kes tulevad, et elada ja töötada E-estis, võttes Eesti omaks kui uue kodu.

100. aastapäeva lähenedes on meie sõber ja liitlane Eesti ikka veel eeskuju Gruusiale, Ukrainale ja teistele riikidele, eeskuju läbipaistva riigivalitsemise, majandusvõimaluste avardamise ja intellektuaalse omandi austamise osas. Ma oletan, et Eesti on eeskuju ka Euroopa Liidule ja tervele maailmale selles, kuidas kaitsta oluliste andmete infrastruktuure. Aastal 2018 tähistab 10. aastapäeva Tallinnas asuv NATO poolt akrediteeritud Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskus. Kes teab, mis tuleb kümne aasta pärast, üks asi on aga kindel – parim on alles ees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing