Max Kauri visioon: 2016 saab presidendiks Edgar Savisaar

09. aprill 2008, 16:38

Keskerakonna aktivist Max Kaur avaldas
aripaev.ee venekeelses sõsarportaalis dv.ee
oma visiooni Eestist aastal 2018, kus ta ennustab, et 2016. aastal saab
Eesti presidendiks Edgar Savisaar.

Peaministriks on siis Laine Jänes ning Europarlamendi esimeheks valitakse Mart Laar.

Selleks ajaks, kui Eesti Vabariik saab 100aastaseks, on meie elu majanduslikult huvitav ja mõistlik ning tehnoloogiliselt moodne. Eesti muutub atraktiivseks investoritele, kes soovivad oma raha teadusesse paigutada, sh ka kosmoselendude valdkonnas. Koostöös Euroopa ja Venemaa kosmoseagentuuridega tegeleb Eesti kosmosetehnoloogiate arendamisega.

Majandus toetub peamiselt piiramatule transiidile kogu Euraasiaga, turismile, millele aitavad kaasa kliima soojenemine ja tänapäevane teadustegevus. Eesti meditsiinis kasutatakse aktiivselt geenitehnoloogiaid ennetava ravi valdkonnas. Seoses sellega pikeneb keskmine eluiga Eestis 90 aastale.
Eurole üleminek ja majanduse stabiilne kasv tagavad kõrge elatustaseme. Edgar Savisaare ja Mart Laari valitsuste ajal muutub ka riigi maksupoliitika. Kehtestatakse astmeline maksustamine põhimõttel "rikas on kallis olla". Hasartmängude äri läheb riigi kätesse üle ning mängupõrgud on lubatud turismi- ja meelelahutuskeskustes. Eesti sõjavägi läheb täiesti lepingutele.

Eestis lõpeb Euroopa tähendusega strateegiliselt tähtsate objektide ehitus: sillad Saaremaale ja Hiiumaale. Tallinnas lõpetatakse sildade ehitamine uutesse turismi- ja puhkekeskustesse – Naissaarele ja Aegnale. Tallinnast saab suur, miljoni elanikuga Euroopa pealinn. Selleks ajaks on linnas rekonstrueeritud kõik teed ja ristmikud, ehitatud kerge metroo ja kiirtramm, mis ühendab kõik linnajaod, kuna selleks ajaks laienevad Tallinna piirid Maarduni, Viimsi, Tabasalu, Rae ja Saue valdadeni.

Riigikeeleks on ikka veel eesti keel, kuid omavalitsuste tasandil võib kasutada ka inglise, prantsuse ja vene keelt, erandjuhul kõikides euroliidu keeltes. ELi riikidest ja idamaadest sisserännanud inimeste arvel kahekordistub Eesti elanikkond. Norrast ja Türgist saavad uued Euroopa Liidu riigid.
Eestit varustatakse piisavalt vajaliku energiapotentsiaaliga, kuna koostöös Soomega ehitatakse tuumaelektrijaam ning liitutakse Euroopa gaasitorustikuga. Arvestades tänapäevaseid ökoloogilisi nõudeid, kasutavad sõidukid bensiini asemel alternatiivsed kütuseliike.
Eesti Olümpiakomitee eesotsas Erki Noolega ja Soome saavad 2018. aastal õiguse korraldada 2028. aasta olümpiamängud. Selleks ajaks ehitavad mõlemad pealinnas peamise olümpiaobjekti – merealuse tunneli kahe pealinna vahel.

Trükised, eriti ajalehed, kolivad täielikult internetti, kuid jäävad alles teater, kino, maalid, kõrge kunst.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 13:42
Otsi:

Ava täpsem otsing