Siilats: olin valmis santi sauna lubama

04. juuli 2008, 18:28

Haapsalus asuva Suur-Holmi sadama omaniku
Viktor Siilatsi sõnul oli tema teisipäeval Haapsalus toimunud kantsleri Marika
Priske, Veskiviigi omaniku Aivar Reiviku ja Haapsalu linnapeaga kohtudes
ja sadamatüli arutades nõus nö santi sauna lubama, kuid sooviti kohe ka
lavale.

„Olin teisipäeval valmis santi sauna lubama, aga ta (Veskiviigi sadama omanik Aivar Reivik - toim.) soovis kohe ka lavale. Mistõttu kokkulepet ei sündinud ja tõenäoliselt jäävadki Haapsalu jahisadamad sel suvel laevaliikluseks avamata,“ kommenteeris Siilats Lääne Elule sel nädalal toimunud majandusministeeriumi kantsleri Marika Priske, Veskiviigi omaniku Aivar Reiviku ja linnapea Ingrid Danilovi kohtumist sadamatüli asjus.

„Olen teinud naabersadamale hulga häid ettepanekuid juba ajal, mil naabruses ei olnud mingit sadamat. Kahjuks ei võetud neid vastu, sest linnavalitsus sekkus äriühingute vahelistesse läbirääkimistesse ja jagas naabritele katteta lubadusi. Nüüd läheks nende realiseerimine üpris kulukaks,“ märkis Siilats.

Tema sõnul on see nn sadamatüli kunstlikult tekitatud ja provotseeritud. „Üheks süüdlaseks võib lugeda ka Lääne Elu, kus on üritatud luua lugejat eksitav kuvand, otsekui eksisteerinuks Tagalahel laevatee, mis on nüüdseks blokeeritud; otsekui eksisteerinuks Holmi 14 kinnistul mingi iseseisev Haapsalu jahisadam või jahtklubi — sadam loodi alles enne jaanipäeva ja nimeks sai Veskiviigi; otsekui oleks Haapsalu 5–6 purjetajal privileeg läbida Suur–Holmi sadama akvatooriumi ja silduda kasutusluba mitteomava kai ääres /…/ „ märkis Siilats.

"Veskiviigi saab vabariigi valitsuse otsuse kohaselt vastu võtta kuni 1,5meetrise süvisega väikelaevu ja see on piisav, arvestades sadamaomanike kasutatavate ja müüdavate väikelaevade süviseid. Tegin eilegi ettepaneku süvendada Veskiviigile sügavam juurdepääs, kui nad seda vajalikuks peavad, ja olin valmis katma poole kulu. Ettepanekut ei võetud vastu," lisas Siilats.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2008, 18:25
Otsi:

Ava täpsem otsing