Sylvesteri endiste omanike võitlus sadade miljonite pärast jätkub

Mariliis Pinn 15. juuli 2008, 07:49

Maksuamet peab ebaõiglaseks metsakontserni
Sylvester eksomanike pääsemist pea 400 miljoni kroonisest maksunõudest ja jätkab
nende vastu kohtuteed.

Juunis said Sylvesteri endised omanikud vaidluses maksuametiga õiguse nii Tallinna kui Tartu halduskohtus, firma 34 endist omanikku vabanesid maksunõudest, riigi turjale aga pandi veel pea saja miljoni kroonine nõue, selle raha peaks maksuamet Sylvesterile tasuma igaks juhuks makstud tulumaksu endale hoidmise eest, kirjutas Postimees.

Kogu vaidluse juured ulatuvad 2002. aastasse, kui Sylvester maha müüdi. Enne müügitehingut tõstsid firma omanikud oma aktsiad endale kuuluvate ettevõtete nimele, et eraisikutena pääseda tulumaksust.

Maksuameti juhi Enriko Aava sõnul on nad seisukohal, et osalused tõsteti firmade arvele selge eesmärgiga hoida kõrvale tulumaksust, et seaduste järgi pidid eraisikud toona ning peavad ka praegu selliste tehingute pealt tulumaksu maksma, oleksid seda pidanud tegema ka Sylvesteri omanikud.

«Kuigi kohtus jäime esimeses astmes kaotajaks, ei veennud kohtuotsused meid vastupidises ja seetõttu otsustasime need vaidlustada,» lausus Aav ja ametil tuleb võtta risk, et riik jääb ka järgmistes kohtuastmetes kaotajaks ning peab vastaspoolele tagastama nii mainitud tulumaksu kui ka intressid, see on tema kinnitusel põhimõtteline küsimus ja maksuametil on enda hinnangul selge võiduvõimalus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 19:04
Otsi:

Ava täpsem otsing