Vertigo omanik: maksuvõlg tekkis maksmata arvetest

Hille Tressum 24. juuli 2008, 11:04

Bellavista Grupi juhatuse esimehe Peeter
Tava sõnul põhjustas ettevõttele maksuvõla see, et neile jäeti maksmata paar
suuremat arvet. Tava ütles, et firma oli 329 475 kroonise maksuvõla
kahandanud eilseks 295 000 kroonini.

„Selle summa puhul on tegemist 21. juulil tekkinud käibemaksukohustusega. Maksuvõlg tekkis paari suurema arve laekumata jäämisest, mis meie rahavoogudesse väikese puudujäägi tekitas. Ehk siis kuni nädalapikkune paarisaja tuhande kroonine maksuvõlg on paari mitteplaneeritud teguri kokkusattumus,“ selgitas Tava tagamaid.

„Tänaõhtuse (eileõhtuse - toim) prognoosi põhjal oleme Eesti riigi ees selle kohustuse likvideerinud kas selle nädala lõpuks või siis järgmise nädala alguseks,“ lubas Tava lisades, et arvestades Bellavista Grupi ca 80 miljoni kroonist käibeprognoosi võrdub praegune maksuvõlg 1,5 päevase käibega.

Klientide puuduse üle juhatuse esimees ei kurtnud. “Kliente võiks alati rohkem olla, kuid kuna 2007. aasta II poolel avatud kolm uut kohvikut ja restorani peaksid oma täispotentsiaalini jõudma sel sügisel, siis praegusel hetkel klientide puuduse üle kaevalda poleks ilus,“ ütles Tava.

Restoraniärimehe sõnul on suved on nende jaoks traditsiooniliselt nõrgemad ajad. „Toetudes eelmise aasta andmetele prognoosime augustist kuni detsembrini oma kõikides üksustes käibetõusu,“ rääkis Tava.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2008, 10:05
Otsi:

Ava täpsem otsing