Siilats: majandusministeerium ei hooli maksudest

Agnes Ojala 25. juuli 2008, 13:27

Volvosid ja Forde müüva Info-Auto juht
Viktor Siilats usub, et Eestis ei ole probleem mitte see, kui palju imporditakse
või eksporditakse, vaid see, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei ole
huvitatud maksudest.

„Minu arust tegeldakse praegu pseudoprobleemidega. Olukord on selline, et majandusministeeriumist ei ole seni keegi aru saanud, et majandus on jahtunud. Nii tegeleb pool ministeeriumist sellega, et takistada igal juhul väikeettevõtlust, näiteks sadamate tegevust Haapsalus,“ rääkis Siilats, kes lisaks automüügile tegeleb Haapsalus ka Suur-Holmi sadama arendusega.

Teine pool ministeeriumist tegeleb ettevõtja hinnangul varimajanduse soodustamisega. „Olukorras, kus riik võiks saada natukenegi maksutulu, et politseinikke jaguks tänavatel ja et nad võiksid vett mööda kihutada ja kütust põletada, seda tulu ei tule, sest soodustatakse väikesadamates varimajandust,“ sõnas ta.

Siilatsi sõnul on loodud olukord, kus enamik väikesadamaid esitab sadamateenust sadamapassi omamata. „Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning veeteede amet tekitasid omale sellega kontrollimehhanismi, lastes edasi tegutseda neil, kes on meelepärased, ja piirates nende tegevust, kes ei ole,“ lisas nördinud ärimees.

„Need on peamised küsimused, mitte see, kui palju on autosid imporditud. Me impordime piisavalt,“ kinnitas Siilats.

Eesti ekspordi tugevust kommenteerides pöördus jutt taas sadamale, millega Viktor Siilats võiks teenuseid eksportida ja siia turiste tuua. Jällegi aga on ettevõtja sõnul takistuseks ministeerium. „Haapsalus on välisturistide arv seetõttu langenud viis korda, kui mitte 10 korda,“ lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2008, 10:05
Otsi:

Ava täpsem otsing