Algasid Tallinna börsi hullud päevad

01. august 2008, 08:01

Need algasid Baltika ilusate teise kvartali
tulemustega, kogusid ennast siis veidi ja on nüüd täie hooga lahti pääsenud:
Tallinna börs on viimasel kahel päeval optimismiga üle ujutatud.

Kuigi fondid on endiselt müügipoolel, on väikeinvestorite hirm tõusulainest mitte kasu saamise ees suurem. Ja nii siis käibki tuline ostmine: tahetakse raharongile hüpata ja sellega lõbusalt kaasa sõita.

Samas pole ju ostmiseks erilisi põhjuseid tekkinud: Eesti majandus ja selles tegutsevad ettevõtted võitlevad endiselt kukkuvate näitajatega. Tõenäoliselt oleme alles ajajärgus, kus muutunud keskkond ja kahanev tarbimine alles hakkavad ettevõtete tulemustele mõju avaldama, mistõttu uue tõusuni on veel aega. Seepärast võiks ka uskuda, et viimastel päevadel toimunud ralli osas on tegemist langevatele turgudele üsna iseloomuliku lühiajalise põrkega, mitte pikaajalise trendi murdumisega. See aga ei tähenda, et see ülessõit peaks lõppema juba täna või homme.

Pärast kolmapäevast ostufestivali hüppas Tallinna börsi indeks eile üsnagi korraliku käibega 2,58% kõrgemale, sealjuures näitasid ilusat minekut näiteks Olympic EG (6,8%) ja Ekspress Grupp (5,2%). Silvano FG osteti aga koguni pea 13% kallimaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. August 2008, 08:15
Otsi:

Ava täpsem otsing