Sander: Hindrekson haistab elementaarset ohtu

13. august 2008, 16:54

Sel pühapäeval kunstioksjonit korraldav
Mart Sander ütles vastuseks Šifara Hindreksoni kriitikale, et Hindrekson haistab
elementaarset ohtu.

"Võrreldes tema hindu ja minu omi, on talle selge, et meie oksjonil läheb müük hästi, samas kui kuue nulliga oma asju müüvad ärimehed peavad uksi sulgema," ütles Sander.

Eelmisel nädalal ütles antiigiärimees Šifara Hindrekson: „Aga praegu üritab igaüks mis tahes vahenditega kuidagi teenida. Näiteks tahab Sander (Mart Sander – toim) korraldada oma esimese kunstioksjoni, kuid kui tema kataloogi vaadata, siis ei vasta seal pakutav normaalsetele arusaamadele kunstist.“

"Kui Corot ja Neff ei vasta tema arusaamale „normaalsest“ kunstist, siis minu kommentaarid puuduvad. Ma saan aru, et kollektsionäärid vaatavad koopiatele suure põlgusega, aga mujal maailmas on täiesti respekteeritav omada näiteks korralikku vana Rubensi koopiat. Meil on välja pakkuda kaks koopiat ning üks, mis kuulub ilmselt kellelegi Rubensi koolkonda või koguni õpilaste hulka kuulunud kunstnikule – Rubensilt sellist originaali teada ei ole," vastas Sander.

Ta lisas, et tema isiklikku šõumehe imagot laiendatakse ka tema tegemistele – et küllap mees teeb nalja ja ajab mingit jama.

"Vahe on selles, et kui mina panen teosed müüki enam-vähem alghindadega ehk hindadega, mille olen teose eest ise maksnud (lisaks olen enamust restaureerida ning raamida lasknud), siis tavaline Eesti kunstivahendaja üritab igale mutikeselt välja meelitatud teosele paarsada tuhat otsa keevitada. Ma olen selles maailmas nüüdseks piisavalt kaua sees olnud, et näha, kuidas see toimib," rääkis Sander ning lisas, et ei astu kellelegi varba peale. "Ma tegelen põhimõtteliselt ainult vana Euroopa kunstiga, rõhumata eesti, baltisaksa ja vene kunstile. KÕIK teosed, mis tulevad müüki, on pärit väljastpoolt Eestit ja see on hea näitaja. Eesti oksjonimaastikul käib liiga palju kunsti ringiratast – ostetakse, jäetakse seisma, et hind tõuseks, paisatakse müüki ja nii see nõiaring jätkub."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2008, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing