Dorpat hotell: Tartu tutvustuskampaania läks täie ette

18. august 2008, 18:32

Ettevõtte andmetel ööbis Lõuna-Eesti
suurimas hotellis Dorpat 2008. aasta esimesel poolel 15 900 inimest, kes veetsid
seal üle 25 000 öö. 53% Tartus asuva Dorpati klientidest olid siseturistid.

Dorpat hotelli ja konverentsikeskuse juhataja Gea Puidaku hinnangul olid erakordselt suure siseturismi peamiseks põhjuseks Tartut tutvustavad kampaaniad nagu „Tartus näeme“, mis avaldas hotellide sissetulekutele märkimisväärset mõju.

Suvel ostavad inimesed Tartusse ka väga palju kultuuripakette ning tavaliselt on suveetenduste ajal hotell täis. „Kohapealsete tegevuste koordineerimisega nähakse eesti turisti nimel ka rohkem tööd ja vaeva kui välisturisti majutamine seda nõuab,“ kommenteeris Puidak.

„Oleme konverentsikeskuse hästi käima saanud, aasta lõpuni on keskusesse broneeritud ligikaudu 150 üritust ning 40% konverentsikeskuse külalistest ööbib ka hotellis. Suurematest konverentsidest toimus näiteks juunis 250 inimese osavõtul rahvusvaheline geenifoorum,“ ütles Puidak.

Puidaku hinnangul võib suur siseturismi osakaal majanduskasvu aeglustumisel väiksematele hotellidele ohtlikuks saada.

Väliskülalistest moodustasid Dorpati klientuurist suurema osa Soome ja Saksa turistid, kes moodustasid väliskülalistest tervelt 40%. „Saksa turistide suur osakaal tuleneb sellest, et sakslased eelistavad Tallinna või Peterburi külastades Tartus vahepeatuse teha, samuti on saksa keeles seni ametlikult Tartu nimena kasutusel Dorpat, mis ka hotellile maine ja tuntuse tagab,“ lisas Puidak.

Palju sakslasi tuleb ka spetsiaalselt Tartusse, et Jaani kirikut vaadata. See on osa sakslaste kultuuri- ja arhitektuuripärandist ning nende toel restaureeritud.

Rohkem kui 400 miljonit krooni maksma läinud Dorpat hotell avas uksed 2007. aasta septembris ja konverentsikeskus tänavu mais. Hotellis on 410 voodikohta, spaa ning 110kohaline restoran. Konverentsikeskus mahutab 1300 inimest. Hotelli ja konverentsikeskuse arendaja on AS Emajõe Ärikeskus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 18:34
Otsi:

Ava täpsem otsing