Eestlased sallivad Kultuurkapitali reisitoetusi

26. august 2008, 18:20

Täna avaldatud küsitluse põhjal võib öelda,
et eestlased ei näe näitlejate kultuurireiside rahastamises mingit
traagikat. Norstati andmetel peab 35% inimestest reiside rahastamise lausa
õigeks.

Norstati tegevjuht Valdeko Pihelgas kommenteeris aripaev.ee-le: "See on täitsa hämmastav tulemus. Meedia on kajastanud seda kui negatiivset, kuid suured pealkirjad pole ehk kogu tõde. Ma ei usu, et inimestel oleks päris ükskõik, kuidas riigi raha kasutatakse."

Pihelgas lisas, et pigem nägi ajakirjandus kolli seal, kus seda tegelikult pole. "Kui riigi raha tõesti raisatakse, pole oodata sallimist," kirjeldas ta eestlaste tüüpilist reaktsiooni.

Kultuurkapitali juht Raul Altmäe ütles täna aripaev.ee-le, et homme toimuval Kultuurkapitali nõukogu koosolekul arutatakse muu kõrval ka sihtkapitali jagamise põhimõtteid ja aruandluse küsimusi. Näitlejate kultuurireiside rahastamise teema kuulub sihtkapitali jagamise põhimõtete alla. Nagu varem on selgunud, jätsid paljud toetust saanud kultuuriinimesed aruandluse õigeks ajaks esitamata.

Kuna Kultuurkapital on varem teada andnud, et ei kavatse näitlejate rahakraane kinni keerata, võib pigem oodata, et reisitoetuse saajate ringi laiendatakse teistesse kultuurivaldkondadesse.

Kinnitust sellele oletusele siiski pole. "Seda on veel vara öelda, laseks homse päeva mööda," pareeris Altmäe täna. Altmäe ütles, et peale näitlejate on reisitoetust saanud tegelikult ka teised, näiteks biennaale külastanud kunstnikud ning festivalidele sõitnud filmimehed.

Altmäe sõnul pole toetuse andmisel nõutud, et biennaalile sõitev kunstnik seal oma töödega esineks, seega on tegu puhtalt reisitoetusega. Filmifestivalidel on riigi raha eest käidud ka siis, kui Eesti pole näidatud ühtki filmi, kinnitas Kultuurkapitali juht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. December 2008, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing