Kulka hakkab võlgu sisse nõudma inkassofirma abil

Mariliis Pinn 03. september 2008, 07:40

Näitlejate reisi- ja hambaraviskandaalidest
survestatud Eesti Kultuurkapital annab 170 pikaajalist kuluaruande võlglast
Julianus Inkasso kätte, et raha tagasi saada.

Need 170 inimest ja organisatsiooni ei saa end enam päästa ka aruande kiire esitamisega, sest kulka seni piiritul kannatusel on lõpp, teatas eile kultuurkapitali juht Raul Altmäe, kirjutas Postimees. «Selle nimekirja esitame lähiajal koos kõigi vajalike andmetega inkassole,» kinnitas ta.

Võla sissenõudjatega tuleb tegemist teha nii mitmelgi tuntud kultuuritegelasel, teiste seas näiteks Londoni teatrieluga tutvumiseks kolm aastat tagasi 10 000 krooni saanud näitleja Veikko Tääril ja noorel teatrijuhil Kaarel Ojal, samuti Edingburghi teatrifestivali külastamiseks aastaid tagasi sama suure toetuse pälvinud muusik Toomas Lungel.

Kõik nimekirjas olevad inimesed ja ühingud on aruande võlgu juba vähemalt aasta ning neile on Altmäe sõnul tehtud korduvaid meeldetuletusi nii suuliselt kui kirjalikult, kuid tagajärjetult. «Kui ikka inkassofirma tegutsema hakkab, siis hakkavad inimesed lõpuks liigutama,» avaldas kultuurkapitali juht lootust.

Kokku on kultuurkapitalil võlgu tagasi saada ligi 1,6 miljonit krooni. Suurim üksiksumma tuleb tagasi maksta endisel ETV režissööril Katrin Reimannil, kellele kulka eraldas 2006. aasta aprillis 100 000 krooni dokumentaalfilmi «Päev minu elust: Cindy-Elisabeth-Maarja» tootmiseks, sellenimelist filmi ei ole valminud, kuid Reimann väidab, et tõi selle linale teise pealkirja all.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 09:56
Otsi:

Ava täpsem otsing